Silverjakten 2008, Klassresultatlista

2008-04-12


D10 1950 meter 5 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Jonna JungåkerKorsnäs IF OK16:040:00
2Jenny PerérsKorsnäs IF OK22:386:34
3Isabelle KruskopfKorsnäs IF OK26:5010:46
4Vilma Von KrusenstiernaOK Kåre28:2512:21
5Emmy FredrikssonKorsnäs IF OK36:0520:01

D12 2570 meter 15 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Melina CarlssonKöping-Kolsva OK25:310:00
2Sandra NäslundVästerås SOK29:384:07
3Erica EdmanKorsnäs IF OK34:298:58
4Emma ÖstlundVästerbergslagens OL37:1211:41
5Jenny LindbergVandrarringen38:4413:13
6Emma HelmerssonVandrarringen39:2313:52
7Viktoria AnderssonOK Triangeln42:1116:40
8Pernilla AnderssonOK Triangeln42:3717:06
9Ella ErikssonSala OK45:3320:02
10Kajsa MattssonOK Kåre50:2624:55
11Emma BergqvistSäterbygdens OK52:5727:26
12Rebecca MårtenssonKöping-Kolsva OK55:3630:05
Cecilia KruskopfKorsnäs IF OKEj start
Elina ArvidssonSäterbygdens OKEj start
Jessica HallqvistMalungs OK SkogsmårdarnaEj start

D14 2650 meter 24 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Frida SandbergSäterbygdens OK20:260:00
2Julia AdolfssonOK Kåre24:524:26
3Hanna GustafssonOK Kåre24:584:32
4Maria AnderssonVästerbergslagens OL26:245:58
5Emma BacklundSäterbygdens OK26:526:26
6Elin ÖströmNorbergs OK27:597:33
7Stina ErnstssonSäterbygdens OK28:047:38
8Hanna UrbyVästerås SOK28:438:17
9Ida KärnsundSala OK29:148:48
10Emma BjörklundOK Kåre29:529:26
11Linnéa HahneInsjöns IF OK31:4411:18
12Elina Von KrusenstiernaOK Kåre31:5011:24
13Åsa RambergHallstahammars OK32:1811:52
14Elin BrännströmKvarnsvedens GOIF OK34:1313:47
15Hanna BerglundOK Kåre35:4215:16
16Sara AnderssonNorbergs OK36:5016:24
17Ebele LiljaSala OK40:5820:32
18Amanda ElmertoftNorbergs OK52:0531:39
Evelina BergstenKöping-Kolsva OKEj start
Erika MickelsonAvesta OKEj start
Amelie EkströmOK KåreEj start
Frida EdmanKorsnäs IF OKEj start
Johanna LarssonKöping-Kolsva OKEj start
Ida WenngrenNorbergs OKEj start

D16 3250 meter 22 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Lisa RisbyOK Kåre28:110:00
2Amanda UtterVästerås SOK30:442:33
3Filippa LundbergVästerås SOK31:123:01
4Hanna BjörklundOK Kåre31:513:40
5Carolina MikaelsdotterVästerås SOK31:543:43
6Hanna HolmgrenVästerås SOK32:364:25
7Michaela HallqvistMalungs OK Skogsmårdarna32:474:36
8Frida WinteråsVästerbergslagens OL33:225:11
9Sandra JohanssonVästerås SOK33:355:24
10Madeleine AhlströmVästerås SOK33:535:42
11Martina KarlssonNorbergs OK34:456:34
12Maria BjörklundBjursås OK35:427:31
13Linnea EkskogKvarnsvedens GOIF OK36:148:03
14Jenny ErikssonKarlsbyhedens IK40:1412:03
15Malin EngströmOK Kåre49:5721:46
16Elin SkoghÖsterfärnebo IF54:4426:33
17Julia HjalmarssonOK Kåre59:0830:57
Ingrid StigsmarkKvarnsvedens GOIF OKEj godk.
Linda ÖströmNorbergs OKEj start
Anna RostVästerås SOKEj start
Kristine NorgrenOK TriangelnEj start
Hanna KlaarSäterbygdens OKEj start

D20 3130 meter 5 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Frida EmanuelssonDomnarvets GOIF31:120:00
2Martina MorellOK Kåre33:312:19
3Frida PalmAvesta OK42:5011:38
Therese RappIFK Moras OKEj start
Paula WestlundOK KåreEj start

D21 3720 meter 19 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Elin DahlinDomnarvets GOIF26:330:00
2Eva ElfvingDomnarvets GOIF28:011:28
3Maria IvermarkIstrums SK29:373:04
4Karin ElfvingDomnarvets GOIF29:503:17
5Matilda AnderssonOK Kåre30:013:28
6Maria NilssonDomnarvets GOIF31:254:52
7Camilla SjökvistNorbergs OK33:246:51
8Anna HaglundOK Hedströmmen35:449:11
9Charlotta IsakssonOK Kåre35:549:21
10Sara HelanderDomnarvets GOIF36:069:33
11Zuzana MacuchovaDomnarvets GOIF37:3611:03
12Anna LundgrenOK Hammaren37:3911:06
13Anastasiia DanylovaSt Tuna IK38:1411:41
14Linda OhlssonKöping-Kolsva OK38:4812:15
15Ingela RoosVästerås SOK40:2713:54
16Katarina GoudeIFK Hedemora OK41:2614:53
17Joanna EklundDomnarvets GOIF45:5019:17
18Malin EklundKungälvs OK48:5722:24
19Barbro AnderssonVästerås SOK59:4633:13

D21 MOTION 3490 meter 3 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Petra GustafssonSurahammars SOK38:190:00
2Helén ErikssonSurahammars SOK44:556:36
Anna ThornellSurahammars SOKEj start

D35 3130 meter 6 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Annika SundströmVästerås SOK26:280:00
2Ulrika NolåkersKvarnsvedens GOIF OK31:084:40
3Marie BerggrenSurahammars SOK32:566:28
4Anna HallVästerås SOK36:209:52
5Anna-Karin LövgrenAvesta OK43:2817:00
Sussie LindhAvesta OKEj start

D35 MOTION 3490 meter 3 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Helena KruskopfKorsnäs IF OK36:250:00
2Jenny ÖhgrenKarlsbyhedens IK47:2110:56
3Hanne Marie AnderssonVästerbergslagens OL59:5123:26

D40 3130 meter 14 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Carina SandbergSäterbygdens OK26:440:00
2Siv DahlströmKvarnsvedens GOIF OK28:462:02
3Lena PetrisiVästerbergslagens OL31:034:19
4Anna LarssonVästerås SOK31:284:44
5Karin Swärd LindbergVandrarringen33:246:40
6Barbro StigsmarkKvarnsvedens GOIF OK33:467:02
7Anita KlaarSäterbygdens OK35:348:50
8Carina DickforsDalaportens OL36:089:24
9Anki GustafssonSäterbygdens OK36:329:48
10Pernilla KlemetsHallstahammars OK37:1310:29
11Katarina HanssonOK Hammaren39:1012:26
12Elisabet ElmertoftNorbergs OK43:5117:07
13Helena HolmbergKöping-Kolsva OK58:2031:36
Eva WadmanVästerås SOKEj godk.

D45 2980 meter 17 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Eva LindströmVästerås SOK29:490:00
2Sussie BjörkmanDalaportens OL30:280:39
3Marie RappIFK Moras OK31:041:15
4Mia GustafssonOK Kåre32:192:30
5Kia BratbergOK Hammaren33:103:21
6Rose-Marie HameliusSäterbygdens OK33:203:31
7Titti RudhAvesta OK34:114:22
8Marie LarssonKöping-Kolsva OK34:565:07
9Maria SkantzOK Triangeln35:195:30
10Annika DavidssonVästerås SOK36:366:47
11Sofie NylanderOK Kåre37:447:55
12Lena GustafssonMalungs OK Skogsmårdarna37:477:58
13Carina HägglundOK Hammaren45:0215:13
14Anna MalmOK Enen Enköping46:5017:01
15Susanne JakobssonVästerbergslagens OL47:0717:18
16Christina EnglöfKöping-Kolsva OK60:4830:59
Britt-Mari KvarnströmKils OKEj start

D45 MOTION 2650 meter 2 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Britt BjörklundBjursås OK32:440:00
2Birgitta StenbergBjursås OK51:1318:29

D50 2980 meter 13 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Gunilla HåkanssonDalaportens OL29:320:00
2Anna Lena AnderssonVästerbergslagens OL30:210:49
3Bibi SilvemarkDalaportens OL30:451:13
4Stina RymanGrycksbo IF OK31:061:34
5Gudrun PerssonHallstahammars OK37:578:25
6Kristina Sippus-HallDalaportens OL43:2113:49
7Ingrid ÖhlenSurahammars SOK43:3814:06
8Ritva KärkkäinenAvesta OK44:5415:22
9Inger NordforsStora Tuna OK48:3018:58
10Marita StadigSK Trim/Virsbo50:1520:43
Yvonne CarlssonKöping-Kolsva OKEj godk.
Marie MalmbergKvarnsvedens GOIF OKEj start
Yvonne EkströmDalaportens OLEj start

D55 2460 meter 9 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Lena JakobssonVästerås SOK31:400:00
2Annica Lindell LangVästerbergslagens OL33:171:37
3Solvej CarlsonIFK Hedemora OK34:332:53
4Ingrid LundströmVästerås SOK36:054:25
5Eva KarlssonVästerås SOK36:475:07
6Solweig PalmAvesta OK38:587:18
7Annika NorströmHallstahammars OK41:189:38
8Gun MillingerVästerås SOK50:5919:19
9Michele MalmgrenSurahammars SOK52:1420:34

D60 2460 meter 5 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Lena WahssIFK Hedemora OK30:250:00
2Ingrid JanssonSäterbygdens OK34:043:39
3Eva KjellmanVandrarringen35:014:36
4Monica TörnkvistKöping-Kolsva OK39:459:20
5Ingrid LiljebrandSK Trim/Virsbo51:1520:50

D65 2460 meter 10 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Gunborg WestinLeksands OK31:540:00
2Irma BjärudVästerbergslagens OL34:002:06
3Siv StamSäterbygdens OK34:392:45
4Monica WengrudNorbergs OK35:113:17
5Gurli BackFagersta OK37:255:31
6Sonia JohanssonKvarnsvedens GOIF OK37:465:52
7Gun-Britt RosendahlFagersta OK40:128:18
8Ingalill WestbergSK Trim/Virsbo40:238:29
9Rose-Marie KarlssonKöping-Kolsva OK40:298:35
10Anita MolinderFagersta OK45:4013:46

D70 2080 meter 10 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Kerstin JohanssonIFK Hedemora OK24:140:00
2Barbro VallinKungälvs OK28:534:39
3Britta DanielsMalungs OK Skogsmårdarna32:017:47
4Gudrun SmedsSK Trim/Virsbo32:117:57
5Berit BäckmanSäterbygdens OK32:448:30
6Birgitta GustafssonDalaportens OL38:2714:13
7Lena SpännarKvarnsvedens GOIF OK38:5714:43
8Birgitta ErikssonVandrarringen43:0618:52
9Birgit HaglundOK Hedströmmen45:3821:24
Britt LarssonVästerås SOKEj start

D75 2080 meter 2 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Inga-Lisa ErikssonHofors OK40:150:00
Ulla BengtssonÅrsunda IFEj start

D80 2080 meter 2 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Gunborg WåhlbergOK Kåre35:150:00
2Margareta HanssonStorviks IF53:0517:50

H10 1950 meter 11 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Isac Von KrusenstiernaOK Kåre14:230:00
2Rasmus MöllerArboga OK19:184:55
3Albin BerggrenSurahammars SOK21:407:17
4Dan ÖsterlundVästerås SOK23:329:09
5Håkan RambergHallstahammars OK25:5811:35
6Emil LundmarkKvarnsvedens GOIF OK27:1612:53
7Isak WadmanVästerås SOK28:1513:52
8Anton KällströmSala OK29:0514:42
9Oskar NilssonVästerås SOK44:3130:08
Tinus LindströmVästerbergslagens OLEj godk.
Gustav ÖhgrenKarlsbyhedens IKEj godk.

H12 2570 meter 19 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Albin BergkvistBjursås OK25:370:00
2Isak SöderströmSala OK27:351:58
3André AnderssonVästerbergslagens OL28:042:27
4Henrik KälvegrenVästerås SOK28:413:04
5August MikaelssonVästerås SOK34:509:13
6Jacob GustafssonOK Kåre35:249:47
7Viktor LundmarkKvarnsvedens GOIF OK35:3810:01
8Nils ForsgrenOK Kåre38:1312:36
9Filip HahneInsjöns IF OK42:4817:11
10Rikard AnderssonBjursås OK49:3724:00
11Jonas GustafssonOK Kåre52:0026:23
Simon GustafssonOK KåreEj godk.
Jacob TorstenssonVästerås SOKEj godk.
Oscar PerérsKorsnäs IF OKEj godk.
John GunnarssonSurahammars SOKEj godk.
Simon ÖsterlundVästerås SOKEj start
Rasmus BergstenKöping-Kolsva OKEj start
Robin BajecKöping-Kolsva OKEj start
Filip BergströmKvarnsvedens GOIF OKEj start

H14 3170 meter 18 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Oskar SandbergSäterbygdens OK24:320:00
2Kasper WestmanVästerås SOK25:471:15
3Elias ÖhgrenKarlsbyhedens IK26:121:40
4David StigsmarkKvarnsvedens GOIF OK31:286:56
5Carl NäslundVästerås SOK33:278:55
6Niclas LarssonKöping-Kolsva OK33:509:18
7Mats HasesSäterbygdens OK33:549:22
8Glen BalesOK Kåre34:079:35
9Carl BomanVästerås SOK37:0012:28
10Viktor LundénAvesta OK37:2312:51
11Erik HolmbergKöping-Kolsva OK38:4914:17
12Albin BlomNorbergs OK54:3630:04
David NorgrenOK TriangelnEj godk.
Erik BjörklundBjursås OKEj start
Leonard BalkVästerås SOKEj start
Johan WintherVästerbergslagens OLEj start
Joakim HenningsonArboga OKEj start
Marcus ÖstlundVästerbergslagens OLEj start

H16 3870 meter 23 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Fredrik EdénOK Kåre25:030:00
2Janne SelkäläKöping-Kolsva OK31:186:15
3Fredrik UrbyVästerås SOK31:496:46
4Andreas HolmbergKorsnäs IF OK32:407:37
5Erik VilénSäterbygdens OK32:437:40
6Fredrik MattssonOK Kåre32:537:50
7Rikard WadmanVästerås SOK34:239:20
8Rasmus ElmertoftNorbergs OK34:299:26
9Johan ForsgrenOK Kåre35:019:58
10Andreas BergqvistSäterbygdens OK37:0812:05
11Patrik NolåkersKvarnsvedens GOIF OK37:1512:12
12Johannes HasesSäterbygdens OK38:4013:37
13Patrik RosendalVästerås SOK40:3315:30
14Kristoffer ArnessonVästerås SOK40:5415:51
15Viktor HolmbergKöping-Kolsva OK43:1018:07
16Jonathan WintherVästerbergslagens OL43:2118:18
17Daniel DrouggeSäterbygdens OK67:5842:55
18Björn MarkfjärdAvesta OK82:1257:09
Erik RambergHallstahammars OKEj godk.
Erik AdrianssonOK KåreEj godk.
Martin KvarnströmKils OKEj start
Erik MalmbergKvarnsvedens GOIF OKEj start
Martin BergströmKvarnsvedens GOIF OKEj start

H18 3720 meter 11 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Fredrik WinteråsVästerbergslagens OL25:060:00
2Anton BacklundSäterbygdens OK30:545:48
3Jonas EkskogKvarnsvedens GOIF OK36:5811:52
4Pelle NordforsStora Tuna OK37:2812:22
5Kalle PetterssonKvarnsvedens GOIF OK39:5114:45
6Kristoffer MarkfjärdAvesta OK55:3130:25
Johan VilénSäterbygdens OKEj godk.
Elias MelinIFK Hedemora OKEj start
Henrik KlaarSäterbygdens OKEj start
Erik KvarnströmKils OKEj start
Markus HederskogMalungs OK SkogsmårdarnaEj start

H20 4160 meter 6 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Martin HederskogMalungs OK Skogsmårdarna27:500:00
2Jimmy LarssonMalungs OK Skogsmårdarna28:370:47
3Olof ErikssonOK Linné32:074:17
4Oskar MikaelssonVästerås SOK32:595:09
5Erik SkoghÖsterfärnebo IF35:037:13
6Stefan KarlssonHjobygdens OK38:2910:39

H21 4930 meter 40 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Pavlo UshkvarokSt Tuna IK27:010:00
2Rikard ClaessonSt Tuna IK28:571:56
3Håkan ErikssonMalungs OK Skogsmårdarna29:372:36
4Viktor FunckeNorbergs OK29:432:42
4Anders ÖsterlundVästerås SOK29:432:42
6Jonas OlssonStora Tuna OK30:483:47
7Peter LöfåsStora Tuna OK30:503:49
8Stephen PalmerMalungs OK Skogsmårdarna31:003:59
9Johan IsraelssonStora Tuna OK31:164:15
10Jonathan RosendahlVästerås SOK31:584:57
11Filip SvenssonIstrums SK32:405:39
12Nils OlssonStora Tuna OK33:226:21
13Stefan OlofssonVästerås SOK33:236:22
14Jonas BirgersonMalungs OK Skogsmårdarna33:266:25
15Niklas LöwegrenStora Tuna OK33:296:28
16Anders JönssonOK Triangeln35:007:59
17Alf NordanbroMalungs OK Skogsmårdarna35:038:02
18Erik MartinssonLinköpings OK35:388:37
19Henrik HolmbergKöping-Kolsva OK36:209:19
20Henrik LindbladOK Djerf36:279:26
21Mikael ÖstlundKvarnsvedens GOIF OK36:409:39
22Stefan JonssonOK Klyftamo36:429:41
23Andreas ErikssonVästerås SOK36:489:47
24Martin JuhlinVästerås SOK36:539:52
25Robert LarssonNorbergs OK37:5110:50
26Christer CarlssonAlfta-Ösa OK38:0211:01
27Henrik MårtsSäterbygdens OK38:5411:53
28Mattias KähäriVästerbergslagens OL39:2112:20
29Henrik ThomsonOK Kåre41:4714:46
30Henrik OrtmanVästerås SOK42:5615:55
31Thomas TörnkvistKöping-Kolsva OK43:2316:22
32Jan AbrahamssonVästerås SOK48:4921:48
33Martin AnderssonLeksands OK49:4922:48
34Andreas JohannessonVästerås SOK50:2423:23
35Henrik HellgrenNorbergs OK54:3727:36
36Lars-Åke SandVästerbergslagens OL57:2430:23
37Dan ErikssonVästerbergslagens OL64:5737:56
Henrik TörnqvistArboga OKEj godk.
Jonas HasselOK TriangelnEj start
Göran SvenssonOK DjerfEj start

H35 4160 meter 9 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Per LovangVästerbergslagens OL30:460:00
2Terje LundVästerås SOK32:401:54
3Ola CarlssonKöping-Kolsva OK33:002:14
4Fredrik N. JanssonVästerbergslagens OL33:072:21
5Magnus LindströmVästerbergslagens OL35:234:37
6Joakim JanssonBredaryds SOK37:286:42
7Niklas SöderlundAvesta OK38:257:39
Niklas ErikssonVästerbergslagens OLEj start
Patrik HellblomOK TriangelnEj start

H35 MOTION 3750 meter 3 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Peter EdmanKorsnäs IF OK33:450:00
2Patrik BrännströmKvarnsvedens GOIF OK54:3020:45
Johan KruskopfKorsnäs IF OKEj start

H40 3720 meter 18 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Ola TorstenssonVästerås SOK26:350:00
2Erik StigsmarkKvarnsvedens GOIF OK27:150:40
3Christer EkskogKvarnsvedens GOIF OK27:501:15
4Magnus BacklundSäterbygdens OK28:221:47
5Ola JernströmDalaportens OL28:271:52
6Per WintherVästerbergslagens OL30:003:25
7Thomas HahneInsjöns IF OK30:323:57
8Robert ÖstlundSäterbygdens OK31:365:01
9David NolåkersKvarnsvedens GOIF OK33:407:05
10Gunnar NorgrenOK Triangeln34:117:36
11Mikko RankinenVästerbergslagens OL34:418:06
12Fredrik MånssonLunds OK35:098:34
13Ulf BemmNynäshamns OK35:489:13
14Mikael AnderssonVästerbergslagens OL36:139:38
15Jan SpännarKvarnsvedens GOIF OK37:2910:54
16Benneth SundquistHallstahammars OK37:5111:16
17Peter LundbergVästerås SOK40:0613:31
18Mikael DavidssonVästerås SOK42:4916:14

H45 3720 meter 31 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Tord HederskogHJS-Vansbro OK23:240:00
2Stefan NybergAvesta OK23:320:08
3Lars MattssonOK Kåre24:481:24
4Mats JönssonKorsnäs IF OK26:323:08
5Per SundströmVästerås SOK26:453:21
6Håkan HolmbergKorsnäs IF OK27:173:53
7Leif MarkfjärdAvesta OK27:394:15
8Kjell KlaarSäterbygdens OK28:555:31
9Carl BymanVästerås SOK29:376:13
10Roger ÅsbergOK Hedströmmen30:106:46
11Mikael PerérsKorsnäs IF OK30:186:54
12Bo JohanssonVästerås SOK30:216:57
13Sven HedkvistStora Tuna OK31:117:47
14Anders HanssonOK Hammaren31:258:01
15Per WinteråsVästerbergslagens OL31:458:21
16Thomas AlfredssonMalungs OK Skogsmårdarna32:238:59
17Magnus JoelssonSOK 6832:259:01
18Lars AnderssonOK Triangeln37:0513:41
19Ulf OlbyVästerås SOK37:4014:16
20Kjell EmanuelssonDomnarvets GOIF37:4714:23
21Lars GustafssonOK Kåre38:0114:37
22Fredrik NordforsStora Tuna OK38:3515:11
23Mats KälvegrenVästerås SOK40:5517:31
24Anders RoothVästerås SOK46:0622:42
Per SandbergSäterbygdens OKEj godk.
Peter CederlöfVästerås SOKEj start
Jan-Erik SkoghÖsterfärnebo IFEj start
Johan ÖstbergStora Tuna OKEj start
Lars KvarnströmKils OKEj start
Stefan ErikssonOK TriangelnEj start
Mats LarssonVästerås SOKEj start

H45 MOTION 3490 meter 2 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Per LinderUmeå OK33:110:00
2Leif AnderssonBjursås OK46:5313:42

H50 3130 meter 23 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Hans DanielsMalungs OK Skogsmårdarna21:290:00
2Mikael UtterVästerås SOK21:340:05
3Jan-Olof BjörklundBjursås OK22:541:25
4Hans AnderssonVästerbergslagens OL23:302:01
5Thom SandvikAvesta OK24:443:15
6Anders WestlundOK Kåre25:424:13
7Mats LundbergDalaportens OL25:554:26
8Leif GustafssonSäterbygdens OK26:545:25
9Per-Olov SjöströmVästerås SOK26:565:27
10Lars-Ove SkoghÖsterfärnebo IF27:195:50
11Håkan SjunnestrandSolna OK27:366:07
12Matts HolmgrenVästerås SOK27:476:18
13Bengt HameliusSäterbygdens OK28:226:53
14Anders EngströmOK Kåre29:247:55
15Pelle HöökKöping-Kolsva OK30:339:04
16Alf LindbergKöping-Kolsva OK30:499:20
17Eric JönssonOK Triangeln33:0811:39
18Esko StadigSK Trim/Virsbo35:0213:33
19Jan BrömsVästerås SOK35:2013:51
20Torbjörn ErikssonOK Linné37:3016:01
21Per RappIFK Moras OK40:0818:39
Olle RönnolsSäterbygdens OKEj start
Kenneth PerssonDalaportens OLEj start

H55 3130 meter 24 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Lars JakobssonVästerås SOK23:070:00
2Hans-Erik LangVästerbergslagens OL23:260:19
3Kenneth WåhlbergOK Kåre24:571:50
4Göran RymanGrycksbo IF OK25:392:32
5Gunnar MunkteliusSurahammars SOK25:472:40
6Ingvar BjörkÖsterfärnebo IF27:104:03
7Johan KällmanNorbergs OK28:044:57
8Lasse KokkonenLångshyttans AIK OK28:565:49
9Karl-Erik AnderssonIFK Moras OK29:346:27
10Bernt ÅströmVästerås SOK30:507:43
11Anders LindgrenÖsterfärnebo IF31:017:54
12Ove ÅbergStorviks IF31:438:36
13Bengt HanssonSäterbygdens OK33:4510:38
14Stig JohanssonHelsingborgs SOK34:1811:11
15Jan-Erik HellgrenNorbergs OK34:3211:25
16Kurt ErikssonVandrarringen35:1812:11
17Jörgen HellbergTäby OK37:0513:58
18Lennart LundgrenAvesta OK47:2724:20
19Roger MalmgrenSurahammars SOK60:3937:32
Roland BergSäterbygdens OKEj godk.
Ove LarssonKvarnsvedens GOIF OKEj godk.
Ulf KjellinOK HedströmmenEj start
Lars DahlströmVästerbergslagens OLEj start
Roger EngstedtDalaportens OLEj start

H55 MOTION 2650 meter 4 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Lars-Olov JohanssonVästerbergslagens OL29:380:00
2Leif BjörkmanDalaportens OL30:531:15
3Bo DanmoDomnarvets GOIF31:512:13
4Göran SöderströmDomnarvets GOIF34:144:36

H60 2980 meter 19 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Hans KäckDalaportens OL25:140:00
2Lars JohanssonHägersta GF27:322:18
3Lars HåkanssonDalaportens OL27:532:39
4Sven-Olof AspLeksands OK28:523:38
5Leif MathisenEskilstuna OL28:593:45
6Tommy PerssonHallstahammars OK29:113:57
7Hans GruddStora Tuna OK29:254:11
8Paul-Erik GlasbergVästerbergslagens OL29:534:39
9Anders ErikssonRembo IK30:074:53
10Jan BojlingSolna OK31:386:24
11Östen AnderssonVästerbergslagens OL31:446:30
12Lars-Olof LundströmVästerås SOK32:076:53
13Karl-åke LarssonOK Enen Enköping32:587:44
14Rune VikmanVästerås SOK33:578:43
15Hans MalmkvistVästerås SOK38:3113:17
16Leif ErikssonHeby Allmänna IF38:5113:37
17Anders MillingerVästerås SOK40:2615:12
18Jan RehdinKöping-Kolsva OK48:3123:17
Erik JohanssonAvesta OKEj godk.

H65 2980 meter 25 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Karl JohanssonIFK Hedemora OK24:250:00
2Hans AnderssonVästerås SOK28:123:47
3Olle JohanssonIFK Hedemora OK28:254:00
4Ragnar ErikssonOK Hedströmmen29:184:53
5Per HaepplingVästerås SOK30:195:54
6Lars-B LarssonOK Tyr30:266:01
7Karl-Gustav KlemetsHallstahammars OK31:547:29
8Hans KruskopfStora Tuna OK32:167:51
9Folke LindblomHeby Allmänna IF33:128:47
10Sigurd OlssonSäterbygdens OK34:5310:28
11Mats AnderssonStora Skedvi IK SOFF35:5711:32
12Jan-Olof HedbergGagnefs OK37:3213:07
13Jan JohanssonIFK Hedemora OK37:3413:09
14Stig-Olof StåhlAvesta OK38:2313:58
15Rolf BjärudVästerbergslagens OL38:4814:23
16Börje GustavssonHägersta GF40:3916:14
17Lars KjellmanVandrarringen44:0119:36
18Einar BerglundRembo IK48:4624:21
19Bore NybergSäterbygdens OK49:3725:12
Stig KarlssonKorsnäs IF OKEj godk.
Hans LindqvistOK HedströmmenEj start
Sven Gustav DahlbergIK Jarl RättvikEj start
Bengt AnderssonOK SkogsfalkenEj start
P-G JanssonSäterbygdens OKEj start
Bengt AnderssonÖsterfärnebo IFEj start

H70 2980 meter 23 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Kuno ÖsterlundVästerås SOK26:010:00
2Karl-Henrik LovangVästerbergslagens OL30:434:42
3Janne MånssonLeksands OK31:475:46
4Hans MårtenssonDalaportens OL32:336:32
5Karl-Axel StjernströmOK Hedströmmen32:566:55
6Lennart KarlénVästerås SOK33:237:22
7Rune SandbergHallstahammars OK34:007:59
8Stig BerggrenÅrsunda IF34:028:01
9Åke SundbergFagersta OK35:149:13
10Bo KarlssonKöping-Kolsva OK36:0610:05
11Ulf BolinderVästerås SOK37:1411:13
12P - O ErikssonOK Hammaren37:5111:50
13Rolf WestbergSK Trim/Virsbo40:5114:50
14Egon LundquistNorbergs OK42:5516:54
15Alvar JönssonHofors OK44:4218:41
16John BerglundAlfta-Ösa OK44:4618:45
17Lars AhlströmVästerås SOK50:4824:47
18Göran GrundénKvarnsvedens GOIF OK52:5426:53
Bengt JohanssonVästerås SOKEj godk.
Gunnar IvanssonVästerås SOKEj godk.
Torsten LöfgrenKarlsbyhedens IKEj start
Göran EkebjärOK KåreEj start
Eddy LundqvistHeby Allmänna IFEj start

H75 2080 meter 11 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Stig GuråsVästerås SOK22:170:00
2Nils-Gunnar KarlssonKöping-Kolsva OK25:533:36
3Bo SandbergIK Jarl Rättvik27:205:03
4Ivar GustafssonDalaportens OL28:506:33
5Bengt JohanssonRembo IK30:468:29
6Henry SnellmanIK Falken32:3610:19
7Ingvar LundströmStora Tuna OK34:1912:02
8Sigge GustafssonDalaportens OL37:1514:58
9Gunnar ErikssonVandrarringen51:4829:31
Hans Eric RobertsonOK KåreEj start
Göthe OlssonKöping-Kolsva OKEj start

H80 2080 meter 11 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Rune MasesLeksands OK27:340:00
2Lars-Erik JernströmNorbergs OK27:530:19
3Olle ÅkerlundIK Jarl Rättvik29:502:16
4Thorwald JanssonVästerbergslagens OL30:092:35
5Folke ErnstssonVästerbergslagens OL33:035:29
6Gösta MagnussonIFK Hedemora OK33:155:41
7Malte KarlssonVästerås SOK35:107:36
8Ragnar HasselquistHallstahammars OK37:3510:01
9Sven WåhlbergOK Kåre43:2315:49
10Anders LinderIFK Hedemora OK61:3033:56
Sven AnderssonAvesta OKEj start

INSKOLNING 1820 meter 15 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
Agnes KällströmSala OKGodkänd
Andreas NäslundVästerås SOKGodkänd
August E rikssonSala OKGodkänd
Elin LindbladOK DjerfGodkänd
Elsa KärnsundSala OKGodkänd
Eric GustafssonOK TorGodkänd
Greta WetterbergSala OKGodkänd
Henrik PetrisiVästerbergslagens OLGodkänd
Isak SjögrenRembo IKGodkänd
Joel LitènSala OKGodkänd
Julia LundmarkKvarnsvedens GOIF OKGodkänd
Marcus LindbergSala OKGodkänd
Pontus LiljebrandSK Trim/VirsboGodkänd
Shanti SöderströmSala OKGodkänd
Troy LindströmVästerbergslagens OLEj godk.

U1 1820 meter 12 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Jonathan HolmAvesta OK15:360:00
2Petter HagbergAvesta OK16:461:10
3Cornelia LundénAvesta OK18:142:38
4Markus ÖsterlundVästerås SOK18:182:42
5Linnea HolmAvesta OK20:024:26
6Julia WannerAvesta OK21:496:13
7Jakob NorgrenOK Triangeln23:187:42
8Erik PetterssonSurahammars SOK26:2110:45
9Patrik Sundstedt-AnderssonAvesta OK29:0113:25
10Alfons BerggrenSurahammars SOK34:5019:14
Tindra JernströmAvesta OKEj start
Alva KarlssonAvesta OKEj start

U2 1950 meter 16 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Emil ArvidssonSäterbygdens OK24:070:00
2Magdalena MosslindVandrarringen25:161:09
3Johan HagbergAvesta OK25:301:23
4Johannes ÖhgrenKarlsbyhedens IK26:182:11
4Linnea ÖstlundKvarnsvedens GOIF OK26:182:11
6Maja MosslindVandrarringen27:403:33
7Gustav YlinenSK Trim/Virsbo28:023:55
8Rickard BemmNynäshamns OK28:134:06
9Anna BrännströmKvarnsvedens GOIF OK30:025:55
10Kristin AnderssonBjursås OK30:286:21
11Adam HahneInsjöns IF OK31:087:01
12Oscar LeonardssonOK Triangeln33:479:40
13Moa GustafssonOK Kåre38:3114:24
14Erik HelmerssonVandrarringen39:5515:48
15Elsa LeonardssonOK Triangeln45:5721:50
Rikard BergströmKvarnsvedens GOIF OKEj start

U3 2570 meter 5 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Hanna MyrehedVästerås SOK39:240:00
2Oscar SjöbergVästerbergslagens OL40:521:28
3Rasmus StrömbergAvesta OK43:514:27
4Amanda ÖstlundKvarnsvedens GOIF OK50:1810:54
Linnea PetrisiVästerbergslagens OLEj godk.

U4 2650 meter 4 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Elin ErikssonKarlsbyheden IK32:540:00
2Elin PetterssonSurahammars SOK44:5512:01
Josefin RostVästerås SOKEj godk.
Daniel SöderbergKöping-Kolsva OKEj start

ÖPPEN 1 1950 meter 3 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Jill WetterbergSala OK28:000:00
2Kerstin GottfridsonNorbergs OK31:463:46
3Ylva GustavssonKöping-Kolsva OK47:4319:43

ÖPPEN 2 3400 meter 8 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Ida SandbergOK Kåre44:350:00
2Per NilssonVästerås45:431:08
3Johan WannerAvesta OK45:481:13
4Liselotte SjögrenRembo IK47:393:04
5Ingalill NorgrenOK Triangeln53:469:11
6Erik Åkesson(Klubblös)55:4911:14
7Anna EricsonAvesta OK76:5332:18
8Åsa BlomNorbergs OK88:1243:37

ÖPPEN 4 3170 meter 15 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Erik UrbyVästerås SOK37:080:00
2Lars HallVästerås SOK43:025:54
3Petra HelmerssonVandrarringen45:368:28
4Leif NilssonVandrarringen46:099:01
5Birgitta MattssonOK Kåre46:409:32
6Jan BurellVandrarringen50:5813:50
7Kerstin PetterssonVästerbergslagens OL51:0013:52
8Karin PerérsKorsnäs IF OK52:5815:50
9Ann JohanssonVästerås SOK57:2720:19
10Karl Otto AnderssonHeby Allmänna IF67:3230:24
11Ejvin BrindbergsLudvika OK69:2432:16
12Catrine LundqvistNorbergs OK71:5734:49
13Marita KarlströmHallstahammars OK88:3151:23
Anki ÅbergIFK Hedemora OKEj godk.
Rolf GrällsOK KåreEj godk.

ÖPPEN 5 3750 meter 12 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Fredrik JohanssonSurahammar SOK37:410:00
2Leif JohanssonSurahammar SOK43:436:02
3Per AnderssonNorbergs OK49:2111:40
4Leif PetterssonVästerbergslagens OL49:5512:14
5Magnus LindbergVandrarringen53:0415:23
6Niclas SundstedtSödertälje Nykvarn Orientering53:2015:39
7Andreas WannbergVästerås SOK57:0719:26
8Bo SundénKarlsbyheden IK62:4925:08
9peter ÖstlundVästerbergslagens OL76:3338:52
10Olof ÖhlundDomnarvet83:3245:51
11Elisabeth BemmNynäshamns OK83:3545:54
Anders GunnarssonSurahammars SOKEj godk.

ÖPPEN 7 3070 meter 32 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Magnus LarssonVästerås SOK26:570:00
2Karin StåhlOK Kåre29:412:44
3Tomas VestmanVästerås SOK29:422:45
4Hans-Erik SkalbergVästerås SOK31:424:45
5Lisbet LidmanOK Kåre31:464:49
6Tommy GustafssonOK Kåre33:196:22
6Anna von KrusenstiernaOK Kåre33:196:22
8Anna-Karin ÖhgrenKarlsbyheden IK34:267:29
9Anna-Karin AdolfssonOK Kåre34:507:53
10Magnus LundinAvesta OK35:078:10
11Elin AuraIFK Hedemora OK35:198:22
12Frida PrästingsDomnarvets GOIF36:169:19
13Fredrik PetrisiVästerbergslagens OL36:389:41
14Malena AhlströmVästerås SOK37:1710:20
15Åke LiljebrandSK Trim/Virsbo37:1910:22
16Maria EmanuelssonDomnarvets GOIF39:3912:42
17Jörgen HolmströmOK Milan40:5113:54
18Carina RosendalMälarö SOK41:1914:22
19Karin WestholmVästerås SOK42:0615:09
20Helen LiljebrandSK Trim/Virsbo43:0016:03
21Sinikka VestmanVästerås SOK43:1616:19
22Inga HolmströmOK Milan43:2016:23
23Lars JohanssonAvesta OK45:1318:16
24Lars Åke BlomqvistRembo IK45:1818:21
25Catarina LarssonVästerås SOK45:2018:23
26Thomas UrbyVästerås SOK47:2520:28
27Victoria GustafssonOK Tor51:1224:15
28Berit StåhlAvesta OK55:5628:59
29Esko YlinenSK Trim/Virsbo56:0129:04
30Inge GottfridsonNorbergs OK56:4029:43
31Gertrud AsplundVästerås SOK60:5033:53
32Karin Monica Brindbergs WikerLudvika OK68:3341:36

ÖPPEN 8 5010 meter 18 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Hans NäslundVästerås SOK39:420:00
2Örjan GustafssonOK Tor40:441:02
3Joakim AhlströmVästerås SOK41:091:27
4Anders TåqvistVästerås SOK42:032:21
5Magnus ForsgrenOK Kåre42:232:41
6Anders L BjörklundOK Kåre44:184:36
7Håkan NilssonDomnarvets GOIF46:036:21
8Inger GunnarssonVästerås SOK47:287:46
9David StadigSK Trim/Virsbo48:358:53
10Anders HelanderDomnarvet49:5910:17
11Niclas AhlströmVästerås SOK52:2812:46
12Mats BackFagersta OK53:5814:16
13Roland NatanaelssonKöping-Kolsva OK54:0914:27
14Peter KraftHallstahammars OK63:1623:34
15Karin AnderssonVästerås SOK63:5124:09
16Ulf BetshammarVandrarringen65:2725:45
17Emma SöderströmDomnarvet70:1730:35
18Claes OlssonAvesta OK75:2535:43


Skapad 2008-04-12 13:41:55 med OLA version 3.5.1