Silverjakten 2009, Startlista

2009-05-01


D10    2340 meter    11 anmälda    2    
Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
      Vakant vacant 11:00
  256698   Cornelia Lundén Avesta OK 11:02
      Vakant vacant 11:04
  347416   Maja Mosslind Vandrarringen 11:06
  991212   Ronja Jungåker Korsnäs IF OK 11:08
  427702   Maria Jansson OK Linné 11:10
      Vakant vacant 11:12
  435767   Emma-Karin Rehnman Vandrarringen 11:14
      Vakant vacant 11:16
  343506   Shanti Söderström Sala OK 11:18
      Vakant vacant 11:20


D12    2840 meter    14 anmälda    2    
Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  343713   Emma Helmersson Vandrarringen 11:39
      Vakant vacant 11:41
  341566   Jenny Lindberg Vandrarringen 11:43
      Vakant vacant 11:45
  970220   Erica Edman Korsnäs IF OK 11:47
      Vakant vacant 11:49
  980414   Jonna Jungåker Korsnäs IF OK 11:51
  343928   Hanna Hugosson Sundsvalls OK 11:53
  342734   Caroline Johansson Sundsvalls OK 11:55
  210000   Stina Nordin Sundsvalls OK 11:57
  340285   Lovisa Byman Västerås SOK 11:59
  347386   Magdalena Mosslind Vandrarringen 12:01
      Vakant vacant 12:03
  226419   Mirjam Dalén Sala OK 12:05


D14    4270 meter    8 anmälda    2    
Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  341818   Sara Hamrefors Västerås SOK 10:59
  1602153   Stina Åström Sundsvalls OK 11:01
  225147   Pernilla Andersson OK Triangeln 11:03
  39862   Åsa Ramberg Hallstahammars OK 11:05
  435758   Linnéa Hahne Insjöns IF OK 11:07
  342840   Erika Mickelson Avesta OK 11:09
  225139   Viktoria Andersson OK Triangeln 11:11
  226100   Elin Tengelin OK Ravinen 11:13


D16    4780 meter    8 anmälda    2    
Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  351753   Kristine Norgren OK Triangeln 10:57
  348047   Martina Karlsson Norbergs OK 10:59
  803219   Alice Hugosson Sundsvalls OK 11:01
  244259   Hanna Urby Västerås SOK 11:03
  344184   Ida Kärnsund Sala OK 11:05
  930526   Frida Winterås Västerbergslagens OL 11:07
  940410   Emma Backlund Säterbygdens OK 11:09
  362374   Julia Alström Sundsvalls OK 11:11


D17-20    4780 meter    1 anmäld    2    
Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  44488   Sandra Östlund Säterbygdens OK 11:16


D18    5070 meter    5 anmälda    1    
Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  910126 294 Linn Grälls OK Kåre 11:01
  910804 628 Beatrice Köhler Tullinge SK 11:03
  910516 489 Johanna Mikkelä OK Hedströmmen 11:05
  910818 441 Bente Rost Alfta-Ösa OK 11:07
  920118 581 Linda Edström Sundsvalls OK 11:09


D21    6370 meter    21 anmälda    1    
Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  791122 111 Cecilia Einarsson Västerås SOK 10:54
  831229 259 Elin Hjertson OK Linné 10:56
  12008 290 Christine Persson Gävle OK 10:58
  901016 194 Emma Green Sävedalens AIK 11:00
  341237   Frida Öhlund OK Linné 11:02
  30975   Anna Nordin Sundsvalls OK 11:04
  870530 126 Sofia Törnqvist Alfta-Ösa OK 11:06
  38745   Annette Roos OK Linné 11:08
  264190 642 Johanna Morelius Sundsvalls OK 11:10
  39234   Eva Singman Palm Västerås SOK 11:12
  16170 575 Malin Andersson Sundsvalls OK 11:14
  850408 893 Karin Elgh Sävedalens AIK 11:16
  37961   Therese Tillenius Avesta OK 11:18
  43034 89 Anna Zetterberg Västerås SOK 11:20
  403932 191 Susanne Liukkonen Sundsvalls OK 11:22
  810706 58 Sofi Thorsell Västerås SOK 11:24
  750623 96 Anna Quayle Sundsvalls OK 11:26
  870504 168 Matilda Andersson OK Kåre 11:28
  18838 375 Åsa Jernberg Gävle OK 11:30
  36564 267 Elin Vedin Sundsvalls OK 11:32
  890725 275 Åsa Holmgren Västerås SOK 11:34


D35    5380 meter    8 anmälda    1    
Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  347469   Annika Sundström Västerås SOK 11:34
  10503   Pernilla Svedin OK Rodhen 11:36
  25311   Marie Berggren Surahammars SOK 11:38
  30979   Charlotte Vikström Sundsvalls OK 11:40
  241568   Anna Hall Västerås SOK 11:42
  701108   Sussie Lindh Avesta OK 11:44
  39772   Malena Ahlström Västerås SOK 11:46
  42924   Ulrika Nolåkers Kvarnsvedens GOIF OK 11:48


D35 M    4150 meter    3 anmälda    2    
Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  25335   Lena Ramberg Hallstahammars OK 11:01
  214237   Jenny Öhgren Karlsbyhedens IK 11:03
  342986   Malin Wanner Avesta OK 11:05


D40    5110 meter    12 anmälda    1    
Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  350538   Catrin Johansson Sundsvalls OK 11:13
  209665   Helena Holmberg Köping-Kolsva OK 11:15
  362091   Katarina Aminder Länna IF 11:17
  43121   Anna-Karin Lövgren Avesta OK 11:19
  42989   Izabell Grälls OK Kåre 11:21
  39147   Inger Gunnarsson Västerås SOK 11:23
  350528   Anna-Lena Lindström Sundsvalls OK 11:25
  12057   Petra Kolsvik Hägersta GF 11:27
  341521   Karin Swärd Lindberg Vandrarringen 11:29
  650322   Karin Nordling Sundsvalls OK 11:31
  402752   Josefine Nordström OK Triangeln 11:33
  25313   Pernilla Klemets Hallstahammars OK 11:35


D45    4780 meter    16 anmälda    2    
Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  25330   Karin Johansson Hallstahammars OK 11:19
  202283   Annika Davidsson Västerås SOK 11:21
  261531   Anna-Lena Gustafsson Gagnefs OK 11:23
  622810   Dorothe Spillmann IF Thor 11:25
  217189   Marie Gustavsson Sundsvalls OK 11:27
  344474   Elisabeth Westman Västerås SOK 11:29
  249299   Marie Björklund Eskilstuna OL 11:31
  208818   Eva Wadman Västerås SOK 11:33
  226970   Inger Skantz Länna IF 11:35
  433227   Susanne Andersson Piteå IF 11:37
  264698   Lisbet Lidman OK Kåre 11:39
  10776   Gunnel Rask Västerås SOK 11:41
  14975   Ingrid Alexandersson Stora Tuna OK 11:43
  262301   Eva Lindström Västerås SOK 11:45
  402009   Sofie Nylander OK Kåre 11:47
  347192   Gunilla Boman Västerås SOK 11:49


D45 M    3140 meter    4 anmälda    2    
Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  343130   Anneli Holmquist Avesta OK 11:21
  402708   Christina Englöf Köping-Kolsva OK 11:23
  241576   Carina Rosendal Mälarö SOK 11:25
  205496   Eva Johansson Köping-Kolsva OK 11:27


D50    4670 meter    8 anmälda    2    
Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  36153   Ann-Christin Vedin Selånger SOK 11:58
  351454   Marita Stadig SK Trim/Virsbo 12:00
  402757   Maria Skantz OK Triangeln 12:02
  249504   Titti Rudh Avesta OK 12:04
  1602152   Annelie Spolander Norbergs OK 12:06
  25308   Gudrun Persson Hallstahammars OK 12:08
  38330   Kristina Eriksson Dalaportens OL 12:10
  213767   Ingrid Öhlén Surahammars SOK 12:12


D55    3970 meter    8 anmälda    2    
Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  39065   Lena Jakobsson Västerås SOK 11:03
  39516   Gun Viola Millinger Västerås SOK 11:05
  24910   Anna-Karin Johansson Vandrarringen 11:07
  18812   Annika Gillgren Gävle OK 11:09
  25190   Marita Berg Sigtuna OK 11:11
  25314   Annika Norström Hallstahammars OK 11:13
  30441   Ann-Marie Yxfeldt IFK Hedemora OK 11:15
  202280   Inger Lethagen Västerås SOK 11:17


D55 M    3140 meter    1 anmäld    2    
Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  38944   Britt Back Vandrarringen 11:00


D60    3970 meter    10 anmälda    2    
Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  15457   Ingrid Wiklander-Nylander Sundsvalls OK 11:44
  19601   Barbro Börjeson Sigtuna OK 11:46
  343760   Elke Wilke-Günther Tierps SOK 11:48
  577401   Monica Törnkvist Köping-Kolsva OK 11:50
  228043   Lena Hedman Hallstahammars OK 11:52
  244847   Margareta Löfqvist Västerås SOK 11:54
  37442   Pirkko Stenerhag Västerbergslagens OL 11:56
  43156   Berit Ståhl Avesta OK 11:58
  262182   Harriet Gunnarsson Storviks IF 12:00
  600321   Eva Birgitta Halvarson OK Kåre 12:02


D65    3280 meter    12 anmälda    2    
Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  18802   Ann-Margret Persson Gävle OK 11:08
  14971   Gunvor Ingalill Nyström Stora Tuna OK 11:10
  18443   Liz Porteous Vandrarringen 11:12
  18501   Gurli Back Fagersta OK 11:14
  25086   Ingalill Westberg SK Trim/Virsbo 11:16
  36014   Anita Carlsson Bjursås OK 11:18
  262186   Åsa Törnström Storviks IF 11:20
  47228   Anne-Marie Byström Sidensjö IK 11:22
  263335   Ing-Marie Moselius Stora Tuna OK 11:24
  351880   Gunborg Westin Leksands OK 11:26
  18444   Eva Kjellman Vandrarringen 11:28
  44485   Siv Stam Säterbygdens OK 11:30


D70    2880 meter    10 anmälda    2    
Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  28409   Lillemor Forsberg Gävle OK 11:19
  30434   Kerstin Johansson IFK Hedemora OK 11:21
  38750   Inger Daniels-Östh Korsnäs IF OK 11:23
  18433   Inger Albinsson Vandrarringen 11:25
  39875   Britta Löwegren Västerås SOK 11:27
  420038   Birgit Haglund OK Hedströmmen 11:29
  25084   Gudrun Smeds SK Trim/Virsbo 11:31
  14865   Anna Hellgren Stora Tuna OK 11:33
  24908   Birgitta Eriksson Vandrarringen 11:35
  37646   Monica Wengrud Norbergs OK 11:37


D75    2880 meter    3 anmälda    2    
Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  25317   Gun Holmqvist Arboga OK 11:10
  41604   Majlis Gren Stora Skedvi IK SOFF 11:12
  340603   Gun Helmersson Lindebygdens OK 11:14


D80    2880 meter    1 anmäld    2    
Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  228001   Margareta Hansson Storviks IF 11:05


H10    2340 meter    12 anmälda    2    
Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  343761   Erik Helmersson Vandrarringen 11:27
  342350   Björn Johansson Sundsvalls OK 11:29
  249510   Johan Hagberg Avesta OK 11:31
  341374   John Norrbom Sala OK 11:33
      Vakant vacant 11:35
  15425   Gustav Frænell Sundsvalls OK 11:37
      Vakant vacant 11:39
  208083   Gustav Johnsson OK Tor 11:41
      Vakant vacant 11:43
  244275   Håkan Ramberg Hallstahammars OK 11:45
      Vakant vacant 11:47
  244825   Johannes Öhgren Karlsbyhedens IK 11:49


H12    2840 meter    19 anmälda    2    
Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  228783   Rasmus Möller Arboga OK 11:00
  341375   Adam Westman Sala OK 11:02
  362085   Christoffer Hagman Västerås SOK 11:04
      Vakant vacant 11:06
  226233   Dan Österlund Västerås SOK 11:08
  353022   Albin Berggren Surahammars SOK 11:10
  225362   Anton Källström Sala OK 11:12
  231108   Isak Wadman Västerås SOK 11:14
  351507   Gustav Öhgren Karlsbyhedens IK 11:16
  409865   Simon Österlund Västerås SOK 11:18
      Vakant vacant 11:20
  435757   Filip Hahne Insjöns IF OK 11:22
  435895   Oscar Björneklett Västerås SOK 11:24
  227203   Isak Söderström Sala OK 11:26
  362086   Pontus Hagman Västerås SOK 11:28
      Vakant vacant 11:30
  334337   Jacob Torstensson Västerås SOK 11:32
  404427   Simon Andersson-Tholin OK Enen Enköping 11:34
  244839   Jonathan Jonsson Vandrarringen 11:36


H14    4270 meter    11 anmälda    2    
Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  951008   Carl Boman Västerås SOK 11:18
  997933   Jacob Ahlström Västerås SOK 11:20
  364810   Cevin Starö Sala OK 11:22
  334338   David Torstensson Västerås SOK 11:24
  403927   Viktor Nordling Sundsvalls OK 11:26
  228069   Henrik Kälvegren Västerås SOK 11:28
  960310   Andreas Sundström Västerås SOK 11:30
  970922   Nils Alexandersson Stora Tuna OK 11:32
  950715   Carl Näslund Västerås SOK 11:34
  256631   Johan Nordin Sundsvalls OK 11:36
  409877   August Mikaelsson Västerås SOK 11:38


H16    5660 meter    13 anmälda    1    
Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  42753   Torgny Palm HJS-Vansbro OK 11:41
  214310   Björn Markfjärd Avesta OK 11:43
  39861   Erik Ramberg Hallstahammars OK 11:45
  214344   Gustav Andersson Avesta OK 11:47
  207520   Oliver Andersson Västerås SOK 11:49
  930722   Joakim Nordling Sundsvalls OK 11:51
  208995   Janne Selkälä Köping-Kolsva OK 11:53
  241588   Patrik Rosendal Västerås SOK 11:55
  256603   Viktor Lundén Avesta OK 11:57
  940316   Kasper Westman Västerås SOK 11:59
  241561   Gustav Nystedt Sundsvalls OK 12:01
  940330   Elias Sjöström Länna IF 12:03
  214214   Anders Vedin Selånger SOK 12:05


H18    6790 meter    11 anmälda    1    
Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  306632 958 Rikard Wadman Västerås SOK 11:01
  910801 775 Mikael Lundstedt Sundsvalls OK 11:03
  37368 914 Johan Englöf Köping-Kolsva OK 11:05
  921207   Andreas Bergqvist Stora Tuna OK 11:07
  920329 939 Erik Toomingas Sundsvalls OK 11:09
  910222 928 Anton Backlund Säterbygdens OK 11:11
  364935   Kristoffer Markfjärd Avesta OK 11:13
  306698 627 Viktor Öhlén Surahammars SOK 11:15
  910727 633 Erik Fernlund Säterbygdens OK 11:17
  15409 959 Emil Åström Sundsvalls OK 11:19
  409880   Hampus Westman Västerås SOK 11:21


H20    7490 meter    1 anmäld    1    
Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  403944 915 Olof Eriksson OK Linné 11:07


H21    11030 meter    21 anmälda    1    
Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  38511 1080 Jonas Lundin Västerås SOK 10:51
  16947 451 Magnus Öhling Västerås SOK 10:53
  820315 284 Björn Olovsson OK Linné 10:55
  700219   Henrik Holmberg Köping-Kolsva OK 10:57
  26013 229 Erik Sisell Gävle OK 10:59
  21121 295 Pessi Liukkonen Sundsvalls OK 11:01
  351173   Jan Moberg Gävle OK 11:03
  37590   Henrik Roos OK Linné 11:05
  850530 63 Erik Rost Malungs OK Skogsmård 11:07
  29523   Henrik Törnqvist Arboga OK 11:09
  27583 218 Johan Sundén Västerås SOK 11:11
  15462 202 Tomas Unander Sundsvalls OK 11:13
  259349   Sven Larsson Leksands OK 11:15
  28400   Mikael Persson Gävle OK 11:17
  731123 29 Anders Österlund Västerås SOK 11:19
  30980 214 Olov Vikström Sundsvalls OK 11:21
  880611 399 Karl Tiselius Göteborg/Majorna OK 11:23
  831900 69 Martin Hammarberg Malungs OK Skogsmård 11:25
  33836   Dan Hörnell OK Linné 11:27
  14021 208 Tom Quayle Sundsvalls OK 11:29
  777801   Henrik Wickström Arboga OK 11:31


H21 M    7660 meter    1 anmäld    1    
Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  18909   Joel Larsson Sävedalens AIK 11:14


H35    8080 meter    7 anmälda    1    
Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  43162   Niklas Söderlund Avesta OK 11:45
  423246   Fredrik Sundin OK Linné 11:47
  25415   Joakim Jansson Bredaryds SOK 11:49
  37546   Örjan Gustafsson OK Tor 11:51
  402747   Jonas Hassel OK Triangeln 11:53
  721119   Magnus Eliasson Domnarvets GOIF 11:55
  700304   Jens Andertoft Västerås SOK 11:57


H35 M    5980 meter    4 anmälda    1    
Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  43567 930 Tatsuro Kobayashi Surahammars SOK 11:13
  244092   Johan Kruskopf Korsnäs IF OK 11:15
  342348   Johan Wanner Avesta OK 11:17
  670927   Peter Edman Korsnäs IF OK 11:19


H40    7520 meter    26 anmälda    1    
Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  661126   Ben Strengell Västerås SOK 11:10
  364853   Rolf Johansson Sundsvalls OK 11:12
  253966   Niklas Hedberg Gävle OK 11:14
  33792   David Nolåkers Kvarnsvedens GOIF OK 11:16
  350526   Rune Lindström Sundsvalls OK 11:18
  347125   Joakim Ahlström Västerås SOK 11:20
  660822   Per Nordling Sundsvalls OK 11:22
  351756   Ulf Jansson OK Triangeln 11:24
  260697   Pär Nyman OK Tyr 11:26
  36783   Pierre Strömberg Hudiksvalls IF 11:28
  302291   Henrik Johnsson OK Tor 11:30
  343227   Juha Pettersson Surahammars SOK 11:32
  403922   Thomas Johansson Sundsvalls OK 11:34
  302409   Thomas Å Karlsson Västerås SOK 11:36
  214206   Lars Öhgren Karlsbyhedens IK 11:38
  30990   Daniel Olsson Sundsvalls OK 11:40
  25531 1024 Johan Jakobsson OK Roslagen 11:42
  229994   Niklas Olsson Fagersta OK 11:44
  403913   Tommy Fröjd Sundsvalls OK 11:46
  214351   Magnus Lundin Avesta OK 11:48
  681205   Robert Palm Västerås SOK 11:50
  404426   Roger Andersson OK Enen Enköping 11:52
  225177   Gunnar Norgren OK Triangeln 11:54
  37467   Mikko Rankinen Västerbergslagens OL 11:56
  660703 1059 Ola Jernström Dalaportens OL 11:58
  256640   Hans Johansson Sundsvalls OK 12:00


H45    6790 meter    25 anmälda    1    
Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  25322   Peter Kraft Hallstahammars OK 11:22
  640607   Robert Östlund Säterbygdens OK 11:24
  202289   Jan Viklund Eskilstuna OL 11:26
  208528   Per Wadman Västerås SOK 11:28
  259515   Jan Lindell Långhundra IF 11:30
  25007   Karl-Erik Engblom Valbo Allmänna IF 11:32
  352747   Örjan Sjöström Länna IF 11:34
  351757   Lars Andersson OK Triangeln 11:36
  241566   Carl Byman Västerås SOK 11:38
  415520   Roger Hugosson Sundsvalls OK 11:40
  722722   Jan-Olov Bergman Västerås SOK 11:42
  25312   Benneth Sundqvist Hallstahammars OK 11:44
  27629   Mats Jönsson Korsnäs IF OK 11:46
  39782   Per Sundström Västerås SOK 11:48
  37719   Stefan Nyberg Avesta OK 11:50
  244270   Stefan Bjurstedt Hallstahammars OK 11:52
  264670   Inge Andersson Rembo IK 11:54
  27332 1086 Magnus Backlund Säterbygdens OK 11:56
  228064   Mats Kälvegren Västerås SOK 11:58
  43047   Anders Lundh Järfälla OK 12:00
  214391   Leif Markfjärd Avesta OK 12:02
  621112 395 Anders Jönsson OK Triangeln 12:04
  228045   Hans Westman Västerås SOK 12:06
  36210   Kalle Östgren OK Kåre 12:08
  231172   Lars Öster OK Vargen 12:10


H45 M    4660 meter    3 anmälda    2    
Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  341522   Magnus Lindberg Vandrarringen 11:45
  25334   Torsten Ramberg Hallstahammars OK 11:47
  207293   Erik Möller Arboga OK 11:49


H50    6370 meter    20 anmälda    1    
Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  306703   Håkan Trollvad Surahammars SOK 11:33
  264689   Anders Gedin OK Kåre 11:35
  28408   Ola Johansson Gävle OK 11:37
  341217   Svante Lindgren Korsnäs IF OK 11:39
  47396   Sven-Erik Levin Tierps SOK 11:41
  590523   Olof Frænell Sundsvalls OK 11:43
  38188   Peter Cederlöf Västerås SOK 11:45
  28196   Alf Larsson HJS-Vansbro OK 11:47
  351453   Esko Stadig SK Trim/Virsbo 11:49
  30976 378 Jan Nordin Sundsvalls OK 11:51
  402934   Eric Jönsson OK Triangeln 11:53
  18498   Carl-Erik Berglöv Fagersta OK 11:55
  590820   Per Winterås Västerbergslagens OL 11:57
  26936   Roger Lind Leksands OK 11:59
  227898   Kjell Viklund Hofors OK 12:01
  47246   Ulf Henriksson Korsnäs IF OK 12:03
  229643   Göran Hedman Valbo Allmänna IF 12:05
  14951   Ola Wiksell Stora Tuna OK 12:07
  403942   Torbjörn Eriksson OK Linné 12:09
  208016   Christer Lundstedt Sundsvalls OK 12:11


H55    5660 meter    23 anmälda    1    
Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  39666   Lars Jakobsson Västerås SOK 10:56
  25019   Anders Holmberg Lindebygdens OK 10:58
  39768   Bo-Göran Karlsson Avesta OK 11:00
  24911   Leo Johansson Vandrarringen 11:02
  262938   Mats Sandewall Umeå OK 11:04
  38220   Per Erik Fogel OK Kåre 11:06
  2000555   Tommy Eriksson Tullinge SK 11:08
  44610   Ulf Persson Västerbergslagens OL 11:10
  37268   Jan-Erik Hellgren Norbergs OK 11:12
  43058   Thom Sandvik Avesta OK 11:14
  540424   Hans Andersson Västerbergslagens OL 11:16
  14867   Gunde Hjalmarsson Stora Tuna OK 11:18
  36302   Matts Erik Engvall Bodens BK 11:20
  202279   Jan-Eric Lethagen Västerås SOK 11:22
  21329   Jörgen Hellberg Täby OK 11:24
  302521   Erik Gunnar Munktelius Surahammars SOK 11:26
  18448   Ulf Betshammar Vandrarringen 11:28
  259375   Sven Larsson Särna SK 11:30
  918949   Lennart Lundgren Avesta OK 11:32
  39853   Leif Wadman Köping-Kolsva OK 11:34
  342682   Roger Nordin Surahammars SOK 11:36
  248996   Bernt Åström Västerås SOK 11:38
  259153   Peder Wickström Arboga OK 11:40


H55 M    4150 meter    4 anmälda    2    
Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  33873   Bo Danmo Domnarvets GOIF 11:11
  36378   Jan Andersson Norbergs OK 11:13
  33871   Göran Söderström Domnarvets GOIF 11:15
  33855   Henning Waltgård Domnarvets GOIF 11:17


H60    5380 meter    28 anmälda    1    
Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  25189   Leif Berg Sigtuna OK 11:01
  42301   Sven-Olof Asp Leksands OK 11:03
  36593   Ulf Back Vandrarringen 11:05
  11217   Karl-Åke Larsson OK Enen Enköping 11:07
  37335   Paul Erik Glasberg Västerbergslagens OL 11:09
  214398   Erik Johansson Avesta OK 11:11
  306696   Olle Granath Surahammars SOK 11:13
  39965   Rune Vikman Västerås SOK 11:15
  402750   Göran Jansson OK Triangeln 11:17
  18813   Ingemar Gillgren Gävle OK 11:19
  259156   Åke Höglund Timrå SOK 11:21
  403103   Leif Eriksson Heby Allmänna IF 11:23
  39252   Anders Millinger Västerås SOK 11:25
  343974   Sven Arne Fransson Avesta OK 11:27
  43117   Anders Eriksson Rembo IK 11:29
  36410   Rolf Lindberg Söderhamns OK 11:31
  258660   Tommy Persson Hallstahammars OK 11:33
  25088   Mats Hållén SK Trim/Virsbo 11:35
  28013   Sivar Cliffoord Hofors OK 11:37
  43125   Hans Käck Dalaportens OL 11:39
  27191   Ulf Kjellin OK Hedströmmen 11:41
  37411   Bengt Olov Stenerhag Västerbergslagens OL 11:43
  25306   Rolf Bertil Karlsson Hallstahammars OK 11:45
  38785   Yngve Persson Tierps SOK 11:47
  39759   Kenneth Löfqvist Västerås SOK 11:49
  27642   Ola Karlsson Storviks IF 11:51
  29527   Lennart Holme Långhundra IF 11:53
  19204   Jan Bojling Solna OK 11:55


H65    5110 meter    34 anmälda    1    
Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  44511   Olle Johansson IFK Hedemora OK 11:00
  409884   Kurt Elvén Västerås SOK 11:02
  260647   Lars-B Larsson OK Tyr 11:04
  25339   Ingemar Jonsson Hallstahammars OK 11:06
  427952   Jan Sivert Rehdin Köping-Kolsva OK 11:08
  25017   Rolf Helmersson Lindebygdens OK 11:10
  15416   Göran Berg Sundsvalls OK 11:12
  14859   Hans Grudd Stora Tuna OK 11:14
  25004   Tryggve Ottosson Korsnäs IF OK 11:16
  245674   Jan Åhs Norbergs OK 11:18
  39856   Anders Welén Hallstahammars OK 11:20
  259078   Per-Ivar Möllberg Arboga OK 11:22
  41600   Mats Andersson Stora Skedvi IK SOFF 11:24
  37589   Torbjörn Tirén SoIK Hellas 11:26
  39641   Alfred Hans Andersson Västerås SOK 11:28
  577400   Stig Karl Åke Törnkvist Köping-Kolsva OK 11:30
  205299   Ronnie Gustavsson Rembo IK 11:32
  33805   Jan Olof Hedberg Gagnefs OK 11:34
  39290   Lars-Erik Rask Västerås SOK 11:36
  30859   Jörgen Bergström Norbergs OK 11:38
  12053   Börje Gustafsson Hägersta GF 11:40
  30452   Jan Johansson IFK Hedemora OK 11:42
  43155   Stig-Olof Ståhl Avesta OK 11:44
  44044   Bernt Johansson Häverödals SK 11:46
  37236   Östen Andersson Västerbergslagens OL 11:48
  36792   Hans Carlsson Bjursås OK 11:50
  30431   Karl Johansson IFK Hedemora OK 11:52
  27878   Sören Andersson Järbo OK 11:54
  409867   Tore Kangas Västerås SOK 11:56
  25310   Karl-gustav Klemets Hallstahammars OK 11:58
  37829   Jan Olof Dahlström Bjursås OK 12:00
  18805   Åke Gatelid Sigtuna OK 12:02
  28095   Gunnar Guy Tiselius OK Kåre 12:04
  27186   Ragnar Eriksson OK Hedströmmen 12:06


H70    4670 meter    28 anmälda    2    
Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  38725   Lennart Hedlund Vallentuna-Össeby OL 11:01
  352931   Sune Ahlin Köping-Kolsva OK 11:03
  36386   Hans Mårtensson Dalaportens OL 11:05
  259099   Folke Lindblom Heby Allmänna IF 11:07
  409866   Kuno Österlund Västerås SOK 11:09
  623000   Egon Lundquist Norbergs OK 11:11
  29843   John Vallin Stora Tuna OK 11:13
  47222   Birger Byström Sidensjö IK 11:15
  751005   Kurt Zander Västerås SK OK 11:17
  431343   Bo Löwegren Västerås SOK 11:19
  259080   Eddy Lundqvist Heby Allmänna IF 11:21
  590308   Einar Berglund Rembo IK 11:23
  12532   Lennart Eriksson OK Enen Enköping 11:25
  261564   Janne Månsson Leksands OK 11:27
  43448   Ingemar Johansson IFK Hedemora OK 11:29
  217156   Ulf Bolinder Västerås SOK 11:31
  25319   Rune Sandberg Hallstahammars OK 11:33
  403988   Stig Albin Lennart Karlén Västerås SOK 11:35
  25303   Kjell Mjöberg Hallstahammars OK 11:37
  25095   Karl Henrik Lovang Västerbergslagens OL 11:39
  27188   Karl-Axel Stjernström OK Hedströmmen 11:41
  38481   Boy Nyman Vandrarringen 11:43
  38043   Stig Östh Korsnäs IF OK 11:45
  18445   Lars Kjellman Vandrarringen 11:47
  38169   Lars Ahlström Västerås SOK 11:49
  25076   Rolf Westberg SK Trim/Virsbo 11:51
  18801   Allan Haglund Gävle OK 11:53
  25316   Lars Söderlund Hallstahammars OK 11:55


H75    3970 meter    11 anmälda    2    
Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  306758   Joachim Tiefensee Sigtuna OK 11:18
  409874   Altti Järvinen Västerås SOK 11:20
  25302   Signar Palm Hallstahammars OK 11:22
  18432   Bengt Albinsson Vandrarringen 11:24
  1602151   Henry Snellman IK Falken, FIN 11:26
  28864   Sture Roland Josefsson OK Kåre 11:28
  39845   Gunnar Ivansson Västerås SOK 11:30
  249522   Stig Eriksson Avesta OK 11:32
  228042   Gunnar Eriksson Vandrarringen 11:34
  205298   Bengt Johansson Rembo IK 11:36
  39631   Stig Gurås Västerås SOK 11:38


H80    3280 meter    6 anmälda    2    
Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  205492   Ragnar Hasselquist Hallstahammars OK 11:36
  217186   Malte Karlsson Västerås SOK 11:38
  18431   Sivert Ström Vandrarringen 11:40
  28871   Hans Eric Robertsson OK Kåre 11:42
  39618   Lennart Öberg Västerås SOK 11:44
  25305   Tage Ericksson Hallstahammars OK 11:46


H85    2880 meter    1 anmäld    2    
Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  38812   Tage Johansson Västerås SOK 11:01


INSK    1810 meter    5 anmälda    2    
Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  1602154   Maria Lydman-Fransson Vandrarringen  
  344104   Elsa Kärnsund Sala OK  
  343503   Filip Norrbom Sala OK  
  30977   Tove Frænell Sundsvalls OK  
  362581   Andreas Näslund Västerås SOK  


U1    1810 meter    8 anmälda    2    
Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  207286   Casper Möllberg Arboga OK  
  249554   Petter Hagberg Avesta OK  
  417539   Gustav Jonsson Hallstahammars OK  
  417540   Samuel Jonsson Hallstahammars OK  
  341294   Eric Gustafsson OK Tor  
  341380   Agnes Källström Sala OK  
  347179   Alice Andersson Västerås SOK  
  47122   Markus Österlund Västerås SOK  


U2    2340 meter    9 anmälda    2    
Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  207271   Gustav Möllberg Arboga OK  
  343237   Julia Wanner Avesta OK  
  709000   Tindra Jernström Avesta OK  
  435756   Adam Hahne Insjöns IF OK  
  341251   Emma Johnsson OK Tor  
  343556   Greta Wetterberg Sala OK  
  343312   Amanda Lundh Surahammars SOK  
  435768   Alexander Rehnman Vandrarringen  
  244873   Alexandra Jonsson Vandrarringen  


U3    2840 meter    5 anmälda    2    
Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  41799   Hannes Tengelin OK Ravinen  
  342464   Adam Lundh Surahammars SOK  
  229464   Linnea Nyberg Säterbygdens OK  
  30740   Alexander Rask Västerås SOK  
  207539   William Andersson Västerås SOK  


U4    4270 meter    5 anmälda    2    
Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  961014   Magnus Östgren OK Kåre  
  225364   Elisabeth Fjellander Sala OK  
  342955   Gustav Lundh Surahammars SOK  
  343365   Matilda Lidman Fransson Vandrarringen  
  340264   Victoria Byman Västerås SOK  


Ö4    4270 meter    3 anmälda    2    
Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  435770   Lars Mosslind Vandrarringen  
  435769   Lisa Eriksson Rehnman Vandrarringen  
  244862   Tomas Jonsson Vandrarringen  


Ö5    4780 meter    1 anmäld    2    
Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  418098   Carin Lidman Vandrarringen  


Skapad 2009-04-29 22:24:08 med OLA version 4.0.0