Silverjakten 2008, Startlista

2008-04-12


D10    1950 meter    9 anmälda    1    
Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  234723   Jonna Jungåker Korsnäs IF OK 11:00
      Vakant Vakant 11:02
  409889   Jenny Perérs Korsnäs IF OK 11:04
      Vakant Vakant 11:06
  244076   Isabelle Kruskopf Korsnäs IF OK 11:08
      Vakant Vakant 11:10
  344172   Vilma Von Krusenstierna OK Kåre 11:12
      Vakant Vakant 11:14
  244088   Emmy Fredriksson Korsnäs IF OK 11:16


D12    2570 meter    19 anmälda    1    
Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  47094   Emma Bergqvist Säterbygdens OK 11:00
      Vakant Vakant 11:02
  402050   Kajsa Mattsson OK Kåre 11:04
  344686   Rebecca Mårtensson Köping-Kolsva OK 11:06
  343061   Jessica Hallqvist Malungs OK Skogsmård 11:08
  225139   Viktoria Andersson OK Triangeln 11:10
      Vakant Vakant 11:12
  341566   Jenny Lindberg Vandrarringen 11:14
  404150   Emma Östlund Västerbergslagens OL 11:16
  344119   Ella Eriksson Sala OK 11:18
  225147   Pernilla Andersson OK Triangeln 11:20
  970220   Erica Edman Korsnäs IF OK 11:22
  343713   Emma Helmersson Vandrarringen 11:24
      Vakant Vakant 11:26
  244028   Cecilia Kruskopf Korsnäs IF OK 11:28
      Vakant Vakant 11:30
  207201   Sandra Näslund Västerås SOK 11:32
  27306   Elina Arvidsson Säterbygdens OK 11:34
  402716   Melina Carlsson Köping-Kolsva OK 11:36


D14    2650 meter    24 anmälda    1    
Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  244259   Hanna Urby Västerås SOK 10:50
  304980   Maria Andersson Västerbergslagens OL 10:52
  402014   Emma Björklund OK Kåre 10:54
  253744   Amelie Ekström OK Kåre 10:56
  226934   Hanna Berglund OK Kåre 10:58
  341593   Sara Andersson Norbergs OK 11:00
  355281   Linnéa Hahne Insjöns IF OK 11:02
  344184   Ida Kärnsund Sala OK 11:04
  27341   Frida Sandberg Säterbygdens OK 11:06
  209616   Evelina Bergsten Köping-Kolsva OK 11:08
  342840   Erika Mickelson Avesta OK 11:10
  348048   Elin Öström Norbergs OK 11:12
  350502   Stina Ernstsson Säterbygdens OK 11:14
  408882   Hanna Gustafsson OK Kåre 11:16
  33797   Elin Brännström Kvarnsvedens GOIF OK 11:18
  226902   Julia Adolfsson OK Kåre 11:20
  39862   Åsa Ramberg Hallstahammars OK 11:22
  348049   Ida Wenngren Norbergs OK 11:24
  940410   Emma Backlund Säterbygdens OK 11:26
  209709   Elina Von Krusenstierna OK Kåre 11:28
  950115   Frida Edman Korsnäs IF OK 11:30
  243427   Amanda Elmertoft Norbergs OK 11:32
  948840   Johanna Larsson Köping-Kolsva OK 11:34
  341377   Ebele Lilja Sala OK 11:36


D16    3250 meter    22 anmälda    1    
Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
155 920404 430 Filippa Lundberg Västerås SOK 11:34
156 402013   Hanna Björklund OK Kåre 11:36
157 253777   Julia Hjalmarsson OK Kåre 11:38
159 409468   Jenny Eriksson Karlsbyhedens IK 11:40
158 263394   Maria Björklund Bjursås OK 11:42
160 42907   Linnea Ekskog Kvarnsvedens GOIF OK 11:44
161 207509   Amanda Utter Västerås SOK 11:46
162 782023 445 Michaela Hallqvist Malungs OK Skogsmård 11:48
163 348047   Martina Karlsson Norbergs OK 11:50
164 403985   Hanna Holmgren Västerås SOK 11:52
165 348046   Linda Öström Norbergs OK 11:54
166 264543   Elin Skogh Österfärnebo IF 11:56
167 241518   Madeleine Ahlström Västerås SOK 11:58
168 264686   Lisa Risby OK Kåre 12:00
169 234516   Sandra Johansson Västerås SOK 12:02
170 351753   Kristine Norgren OK Triangeln 12:04
171 930526   Frida Winterås Västerbergslagens OL 12:06
172 202286 548 Carolina Mikaelsdotter Västerås SOK 12:08
173 930110   Ingrid Stigsmark Kvarnsvedens GOIF OK 12:10
174 47076   Hanna Klaar Säterbygdens OK 12:12
175 42999   Malin Engström OK Kåre 12:14
176 340270   Anna Rost Västerås SOK 12:16


D20    3130 meter    5 anmälda    1    
Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  38853 566 Martina Morell OK Kåre 11:46
  911007 498 Frida Emanuelsson Domnarvets GOIF 11:48
  38657   Frida Palm Avesta OK 11:50
  890721 607 Therese Rapp IFK Moras OK 11:52
  402027 597 Paula Westlund OK Kåre 11:54


D21    3720 meter    19 anmälda    1    
Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  29782   Linda Ohlsson Köping-Kolsva OK 10:55
  515011   Zuzana Macuchova Domnarvets GOIF 10:58
  870504 264 Matilda Andersson OK Kåre 11:01
  810510 160 Sara Helander Domnarvets GOIF 11:04
  780421 281 Maria Ivermark Istrums SK 11:07
  820510 238 Karin Elfving Domnarvets GOIF 11:10
  262217   Charlotta Isaksson OK Kåre 11:13
  760302 126 Maria Nilsson Domnarvets GOIF 11:16
  259074   Camilla Sjökvist Norbergs OK 11:19
  259554 495 Anna Lundgren OK Hammaren 11:22
  234898   Barbro Andersson Västerås SOK 11:25
  33892   Malin Eklund Kungälvs OK 11:28
  33876   Joanna Eklund Domnarvets GOIF 11:31
  27195   Anna Haglund OK Hedströmmen 11:34
  810223 76 Elin Dahlin Domnarvets GOIF 11:37
  213794   Ingela Roos Västerås SOK 11:40
  30435   Katarina Goude IFK Hedemora OK 11:43
  502527   Anastasiia Danylova St Tuna IK 11:46
  828282 145 Eva Elfving Domnarvets GOIF 11:49


D21 M    3490 meter    3 anmälda    1    
Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  426270   Anna Thornell Surahammars SOK  
  426264   Helén Eriksson Surahammars SOK  
  345087   Petra Gustafsson Surahammars SOK  


D35    3130 meter    6 anmälda    1    
Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  701108   Sussie Lindh Avesta OK 12:00
  241568   Anna Hall Västerås SOK 12:02
  42924   Ulrika Nolåkers Kvarnsvedens GOIF OK 12:04
  43121   Anna-Karin Lövgren Avesta OK 12:06
  347469   Annika Sundström Västerås SOK 12:08
  25311   Marie Berggren Surahammars SOK 12:10


D35 M    3490 meter    3 anmälda    1    
Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  304979   Hanne Marie Andersson Västerbergslagens OL  
  244004   Helena Kruskopf Korsnäs IF OK  
  214237   Jenny Öhgren Karlsbyhedens IK  


D40    3130 meter    14 anmälda    1    
Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  37447   Lena Petrisi Västerbergslagens OL 10:59
  42904   Siv Dahlström Kvarnsvedens GOIF OK 11:01
  209665   Helena Holmberg Köping-Kolsva OK 11:03
  47068   Anita Klaar Säterbygdens OK 11:05
  341521   Karin Swärd Lindberg Vandrarringen 11:07
  38670   Katarina Hansson OK Hammaren 11:09
  27328   Carina Sandberg Säterbygdens OK 11:11
  42900   Barbro Stigsmark Kvarnsvedens GOIF OK 11:13
  208818   Eva Wadman Västerås SOK 11:15
  25313   Pernilla Klemets Hallstahammars OK 11:17
  350505   Anki Gustafsson Säterbygdens OK 11:19
  402939   Carina Dickfors Dalaportens OL 11:21
  241580   Anna Larsson Västerås SOK 11:23
  208927   Elisabet Elmertoft Norbergs OK 11:25


D45    2980 meter    17 anmälda    1    
Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  19025   Susanne Jakobsson Västerbergslagens OL 10:59
  27304   Rose-Marie Hamelius Säterbygdens OK 11:01
  262301   Eva Lindström Västerås SOK 11:03
  38981   Marie Rapp IFK Moras OK 11:05
  259557   Kia Bratberg OK Hammaren 11:07
  402009   Sofie Nylander OK Kåre 11:09
  27451   Lena Gustafsson Malungs OK Skogsmård 11:11
  402708   Christina Englöf Köping-Kolsva OK 11:13
  249504   Titti Rudh Avesta OK 11:15
  202283   Annika Davidsson Västerås SOK 11:17
  242330   Marie Larsson Köping-Kolsva OK 11:19
  304098   Britt-Mari Kvarnström Kils OK 11:21
  402757   Maria Skantz OK Triangeln 11:23
  355054   Carina Hägglund OK Hammaren 11:25
  19438   Mia Gustafsson OK Kåre 11:27
  28403   Sussie Björkman Dalaportens OL 11:29
  421301   Anna Malm OK Enen Enköping 11:31


D45 M    2650 meter    2 anmälda    1    
Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  209000   Birgitta Stenberg Bjursås OK  
  263382   Britt Björklund Bjursås OK  


D50    2980 meter    13 anmälda    1    
Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  14908   Inger Nordfors Stora Tuna OK 10:56
  43107   Yvonne Ekström Dalaportens OL 10:58
  25308   Gudrun Persson Hallstahammars OK 11:00
  213767   Ingrid Öhlen Surahammars SOK 11:02
  37449   Anna Lena Andersson Västerbergslagens OL 11:04
  43483   Gunilla Håkansson Dalaportens OL 11:06
  42951   Marie Malmberg Kvarnsvedens GOIF OK 11:08
  43167   Bibi Silvemark Dalaportens OL 11:10
  550514   Yvonne Carlsson Köping-Kolsva OK 11:12
  42557   Stina Ryman Grycksbo IF OK 11:14
  37160   Ritva Kärkkäinen Avesta OK 11:16
  351454   Marita Stadig SK Trim/Virsbo 11:18
  38330   Kristina Sippus-Hall Dalaportens OL 11:20


D55    2460 meter    9 anmälda    1    
Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  25314   Annika Norström Hallstahammars OK 11:01
  306717   Michele Malmgren Surahammars SOK 11:03
  18440   Eva Karlsson Västerås SOK 11:05
  19013   Annica Lindell Lang Västerbergslagens OL 11:07
  39516   Gun Millinger Västerås SOK 11:09
  43475   Solvej Carlson IFK Hedemora OK 11:11
  38411   Ingrid Lundström Västerås SOK 11:13
  38482   Solweig Palm Avesta OK 11:15
  39065   Lena Jakobsson Västerås SOK 11:17


D55 M    2290 meter    1 anmäld    1    
Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  43156   Berit Ståhl Avesta OK  


D60    2460 meter    5 anmälda    1    
Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  43456   Lena Wahss IFK Hedemora OK 11:47
  18949   Monica Törnkvist Köping-Kolsva OK 11:49
  18444   Eva Kjellman Vandrarringen 11:51
  25085   Ingrid Liljebrand SK Trim/Virsbo 11:53
  27302   Ingrid Jansson Säterbygdens OK 11:55


D65    2460 meter    10 anmälda    1    
Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  263711   Sonia Johansson Kvarnsvedens GOIF OK 11:21
  306992   Anita Molinder Fagersta OK 11:23
  38391   Rose-Marie Karlsson Köping-Kolsva OK 11:25
  262602   Irma Bjärud Västerbergslagens OL 11:27
  244795   Gun-Britt Rosendahl Fagersta OK 11:29
  351880   Gunborg Westin Leksands OK 11:31
  18501   Gurli Back Fagersta OK 11:33
  37646   Monica Wengrud Norbergs OK 11:35
  25086   Ingalill Westberg SK Trim/Virsbo 11:37
  44485   Siv Stam Säterbygdens OK 11:39


D70    2080 meter    10 anmälda    1    
Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  42914   Lena Spännar Kvarnsvedens GOIF OK 11:13
  14448   Barbro Vallin Kungälvs OK 11:15
  27469   Britta Daniels Malungs OK Skogsmård 11:17
  420038   Birgit Haglund OK Hedströmmen 11:19
  30434   Kerstin Johansson IFK Hedemora OK 11:21
  37524   Britt Larsson Västerås SOK 11:23
  27318   Berit Bäckman Säterbygdens OK 11:25
  39756   Birgitta Gustafsson Dalaportens OL 11:27
  25084   Gudrun Smeds SK Trim/Virsbo 11:29
  24908   Birgitta Eriksson Vandrarringen 11:31


D75    2080 meter    2 anmälda    1    
Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  18765   Ulla Bengtsson Årsunda IF 11:09
  28012   Inga-Lisa Eriksson Hofors OK 11:11


D80    2080 meter    2 anmälda    1    
Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  228001   Margareta Hansson Storviks IF 11:01
  38326   Gunborg Wåhlberg OK Kåre 11:03


H10    1950 meter    14 anmälda    1    
Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  228783   Rasmus Möller Arboga OK 11:30
  231108   Isak Wadman Västerås SOK 11:32
      Vakant Vakant 11:34
  351507   Gustav Öhgren Karlsbyhedens IK 11:36
  353022   Albin Berggren Surahammars SOK 11:38
      Vakant Vakant 11:40
  244275   Håkan Ramberg Hallstahammars OK 11:42
  990609   Emil Lundmark Kvarnsvedens GOIF OK 11:44
  343545   Isac Von Krusenstierna OK Kåre 11:46
  225362   Anton Källström Sala OK 11:48
      Vakant Vakant 11:50
  226233   Dan Österlund Västerås SOK 11:52
  364814   Tinus Lindström Västerbergslagens OL 11:54
      Vakant Vakant 11:56


H12    2570 meter    22 anmälda    1    
Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  304987   André Andersson Västerbergslagens OL 11:35
  960307   Filip Bergström Kvarnsvedens GOIF OK 11:37
  344685   Rasmus Bergsten Köping-Kolsva OK 11:39
  209746   Jacob Gustafsson OK Kåre 11:41
  47099   Oscar Perérs Korsnäs IF OK 11:43
      Vakant Vakant 11:45
  334337   Jacob Torstensson Västerås SOK 11:47
  228027   Jonas Gustafsson OK Kåre 11:49
  409865   Simon Österlund Västerås SOK 11:51
      Vakant Vakant 11:53
  870329   Viktor Lundmark Kvarnsvedens GOIF OK 11:55
  239812   John Gunnarsson Surahammars SOK 11:57
      Vakant Vakant 11:59
  423255   Robin Bajec Köping-Kolsva OK 12:01
  227203   Isak Söderström Sala OK 12:03
  409877   August Mikaelsson Västerås SOK 12:05
  228035   Simon Gustafsson OK Kåre 12:07
  228069   Henrik Kälvegren Västerås SOK 12:09
      Vakant Vakant 12:11
  253758   Nils Forsgren OK Kåre 12:13
  355282   Filip Hahne Insjöns IF OK 12:15
  245157   Rikard Andersson Bjursås OK 12:17


H14    3170 meter    18 anmälda    1    
Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  940316   Kasper Westman Västerås SOK 11:38
  243871   Glen Bales OK Kåre 11:40
  263390   Erik Björklund Bjursås OK 11:42
  47090   Oskar Sandberg Säterbygdens OK 11:44
  402715   Niclas Larsson Köping-Kolsva OK 11:46
  352585   Elias Öhgren Karlsbyhedens IK 11:48
  348050   Albin Blom Norbergs OK 11:50
  343751   Leonard Balk Västerås SOK 11:52
  228243   Joakim Henningson Arboga OK 11:54
  404148   Marcus Östlund Västerbergslagens OL 11:56
  340206   Carl Näslund Västerås SOK 11:58
  256603   Viktor Lundén Avesta OK 12:00
  209679   Erik Holmberg Köping-Kolsva OK 12:02
  334338   David Torstensson Västerås SOK 12:04
  30427   Mats Hases Säterbygdens OK 12:06
  225190   David Norgren OK Triangeln 12:08
  950414   David Stigsmark Kvarnsvedens GOIF OK 12:10
  950812   Johan Winther Västerbergslagens OL 12:12


H16    3870 meter    23 anmälda    1    
Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
197 208094   Fredrik Urby Västerås SOK 10:55
198 920903   Kristoffer Arnesson Västerås SOK 10:57
199 930805   Martin Bergström Kvarnsvedens GOIF OK 10:59
130 306632   Rikard Wadman Västerås SOK 11:01
131 209681   Viktor Holmberg Köping-Kolsva OK 11:03
132 43446   Johannes Hases Säterbygdens OK 11:05
133 239721   Martin Kvarnström Kils OK 11:07
134 402015   Erik Adriansson OK Kåre 11:09
135 921208   Andreas Holmberg Korsnäs IF OK 11:11
136 930226   Erik Malmberg Kvarnsvedens GOIF OK 11:13
137 36267   Johan Forsgren OK Kåre 11:15
138 409886   Daniel Drougge Säterbygdens OK 11:17
139 241588   Patrik Rosendal Västerås SOK 11:19
140 47075   Andreas Bergqvist Säterbygdens OK 11:21
141 930316   Jonathan Winther Västerbergslagens OL 11:23
142 264688   Fredrik Mattsson OK Kåre 11:25
143 403976   Patrik Nolåkers Kvarnsvedens GOIF OK 11:27
144 39861   Erik Ramberg Hallstahammars OK 11:29
145 208995   Janne Selkälä Köping-Kolsva OK 11:31
146 208901   Rasmus Elmertoft Norbergs OK 11:33
147 44703 970 Erik Vilén Säterbygdens OK 11:35
148 343589   Fredrik Edén OK Kåre 11:37
149 214310   Björn Markfjärd Avesta OK 11:39


H18    3720 meter    11 anmälda    1    
Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  910617 895 Pelle Nordfors Stora Tuna OK 11:48
  910718   Markus Hederskog Malungs OK Skogsmård 11:51
  354881   Kalle Pettersson Kvarnsvedens GOIF OK 11:54
  901020 994 Fredrik Winterås Västerbergslagens OL 11:57
  248472 923 Erik Kvarnström Kils OK 12:00
  910222 903 Anton Backlund Säterbygdens OK 12:03
  214337   Kristoffer Markfjärd Avesta OK 12:06
  44486 884 Henrik Klaar Säterbygdens OK 12:09
  42906 954 Jonas Ekskog Kvarnsvedens GOIF OK 12:12
  259161   Elias Melin IFK Hedemora OK 12:15
  44702 1020 Johan Vilén Säterbygdens OK 12:18


H20    4160 meter    5 anmälda    1    
Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  403944 870 Olof Eriksson OK Linné 11:41
  409728 468 Martin Hederskog Malungs OK Skogsmård 11:43
  881337 925 Stefan Karlsson Hjobygdens OK 11:45
  202285 849 Oskar Mikaelsson Västerås SOK 11:47
  264522   Erik Skogh Österfärnebo IF 11:49


H21    4930 meter    40 anmälda    1    
Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  341526   Jan Abrahamsson Västerås SOK 10:33
  37824   Lars-Åke Sand Västerbergslagens OL 10:36
  14889   Niklas Löwegren Stora Tuna OK 10:39
  870414 437 Stefan Jonsson OK Klyftamo 10:42
  670301 295 Stephen Palmer Malungs OK Skogsmård 10:45
  302202 430 Jonas Birgerson Malungs OK Skogsmård 10:48
  680831   Alf Nordanbro Malungs OK Skogsmård 10:51
  750614   Martin Andersson Leksands OK 10:54
  700219   Henrik Holmberg Köping-Kolsva OK 10:57
  670316 218 Nils Olsson Stora Tuna OK 11:00
  27313   Henrik Mårts Säterbygdens OK 11:03
  782025 22 Håkan Eriksson Malungs OK Skogsmård 11:06
  28291   Stefan Olofsson Västerås SOK 11:09
  760314   Rikard Claesson St Tuna IK 11:12
  36363   Henrik Lindblad OK Djerf 11:15
  502528   Pavlo Ushkvarok St Tuna IK 11:18
  501550 978 Viktor Funcke Norbergs OK 11:21
  740621 370 Andreas Eriksson Västerås SOK 11:24
  730810 466 Christer Carlsson Alfta-Ösa OK 11:27
  219973   Martin Juhlin Västerås SOK 11:30
  911111 241 Peter Löfås Stora Tuna OK 11:33
  33778   Mikael Östlund Kvarnsvedens GOIF OK 11:36
  44422   Dan Eriksson Västerbergslagens OL 11:39
  402747   Jonas Hassel OK Triangeln 11:42
  601010 357 Erik Martinsson Linköpings OK 11:45
  39332   Andreas Johannesson Västerås SOK 11:48
  38631   Henrik Hellgren Norbergs OK 11:51
  870428 411 Jonathan Rosendahl Västerås SOK 11:54
  790622   Johan Israelsson Stora Tuna OK 11:57
  760423 1081 Filip Svensson Istrums SK 12:00
  29523   Henrik Törnqvist Arboga OK 12:03
  43710   Göran Svensson OK Djerf 12:06
  990000   Henrik Ortman Västerås SOK 12:09
  18951   Thomas Törnkvist Köping-Kolsva OK 12:12
  36480   Robert Larsson Norbergs OK 12:15
  37840   Mattias Kähäri Västerbergslagens OL 12:18
  306837 258 Jonas Olsson Stora Tuna OK 12:21
  621112 354 Anders Jönsson OK Triangeln 12:24
  790524   Henrik Thomson OK Kåre 12:27
  731123 52 Anders Österlund Västerås SOK 12:30


H35    4160 meter    9 anmälda    1    
Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  304967   Magnus Lindström Västerbergslagens OL 11:57
  690108   Ola Carlsson Köping-Kolsva OK 11:59
  43162   Niklas Söderlund Avesta OK 12:01
  25092   Per Lovang Västerbergslagens OL 12:03
  351754   Patrik Hellblom OK Triangeln 12:05
  710403   Niklas Eriksson Västerbergslagens OL 12:07
  244866   Terje Lund Västerås SOK 12:09
  19002   Fredrik N. Jansson Västerbergslagens OL 12:11
  25415   Joakim Jansson Bredaryds SOK 12:13


H35 M    3750 meter    3 anmälda    1    
Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  244092   Johan Kruskopf Korsnäs IF OK  
  33799   Patrik Brännström Kvarnsvedens GOIF OK  
  670927   Peter Edman Korsnäs IF OK  


H40    3720 meter    18 anmälda    1    
Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  217155   Peter Lundberg Västerås SOK 10:50
  244161   Mikael Andersson Västerbergslagens OL 10:53
  246440   Jan Spännar Kvarnsvedens GOIF OK 10:56
  421796   Fredrik Månsson Lunds OK 10:59
  42905   Christer Ekskog Kvarnsvedens GOIF OK 11:02
  650618   Per Winther Västerbergslagens OL 11:05
  225177   Gunnar Norgren OK Triangeln 11:08
  39289   Ola Torstensson Västerås SOK 11:11
  660703 1007 Ola Jernström Dalaportens OL 11:14
  202284   Mikael Davidsson Västerås SOK 11:17
  10658   Erik Stigsmark Kvarnsvedens GOIF OK 11:20
  261540   Thomas Hahne Insjöns IF OK 11:23
  25312   Benneth Sundquist Hallstahammars OK 11:26
  44487   Robert Östlund Säterbygdens OK 11:29
  33792   David Nolåkers Kvarnsvedens GOIF OK 11:32
  421733   Ulf Bemm Nynäshamns OK 11:35
  37467   Mikko Rankinen Västerbergslagens OL 11:38
  27332 1021 Magnus Backlund Säterbygdens OK 11:41


H45    3720 meter    31 anmälda    1    
Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  409875   Anders Rooth Västerås SOK 10:45
  202274   Ulf Olby Västerås SOK 10:48
  14907   Fredrik Nordfors Stora Tuna OK 10:51
  354318   Roger Åsberg OK Hedströmmen 10:54
  610111   Tord Hederskog HJS-Vansbro OK 10:57
  590820   Per Winterås Västerbergslagens OL 11:00
  351757   Lars Andersson OK Triangeln 11:03
  39782   Per Sundström Västerås SOK 11:06
  28870   Mikael Perérs Korsnäs IF OK 11:09
  42979   Lars Mattsson OK Kåre 11:12
  214391   Leif Markfjärd Avesta OK 11:15
  241566   Carl Byman Västerås SOK 11:18
  264554   Jan-Erik Skogh Österfärnebo IF 11:21
  202293   Mats Larsson Västerås SOK 11:24
  941218   Magnus Joelsson SOK 68 11:27
  14864   Sven Hedkvist Stora Tuna OK 11:30
  27629   Mats Jönsson Korsnäs IF OK 11:33
  304097   Lars Kvarnström Kils OK 11:36
  402763   Stefan Eriksson OK Triangeln 11:39
  47244   Håkan Holmberg Korsnäs IF OK 11:42
  38891   Anders Hansson OK Hammaren 11:45
  39574   Bo Johansson Västerås SOK 11:48
  27329   Per Sandberg Säterbygdens OK 11:51
  228064   Mats Kälvegren Västerås SOK 11:54
  19437   Lars Gustafsson OK Kåre 11:57
  37719   Stefan Nyberg Avesta OK 12:00
  27317   Kjell Klaar Säterbygdens OK 12:03
  38188   Peter Cederlöf Västerås SOK 12:06
  42947   Kjell Emanuelsson Domnarvets GOIF 12:09
  218242   Thomas Alfredsson Malungs OK Skogsmård 12:12
  248215   Johan Östberg Stora Tuna OK 12:15


H45 M    3490 meter    2 anmälda    1    
Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  262333   Leif Andersson Bjursås OK  
  402803   Per Linder Umeå OK  


H50    3130 meter    23 anmälda    1    
Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  43901   Håkan Sjunnestrand Solna OK 10:54
  403942   Torbjörn Eriksson OK Linné 10:56
  263381   Jan-Olof Björklund Bjursås OK 10:58
  264560   Lars-Ove Skogh Österfärnebo IF 11:00
  342589   Matts Holmgren Västerås SOK 11:02
  27305   Bengt Hamelius Säterbygdens OK 11:04
  570718   Pelle Höök Köping-Kolsva OK 11:06
  27464   Hans Daniels Malungs OK Skogsmård 11:08
  402934   Eric Jönsson OK Triangeln 11:10
  402026   Anders Westlund OK Kåre 11:12
  205359   Mikael Utter Västerås SOK 11:14
  560219   Per Rapp IFK Moras OK 11:16
  581245   Alf Lindberg Köping-Kolsva OK 11:18
  27325   Olle Rönnols Säterbygdens OK 11:20
  37749   Anders Engström OK Kåre 11:22
  351453   Esko Stadig SK Trim/Virsbo 11:24
  43480   Kenneth Persson Dalaportens OL 11:26
  364803   Jan Bröms Västerås SOK 11:28
  28402   Mats Lundberg Dalaportens OL 11:30
  540424   Hans Andersson Västerbergslagens OL 11:32
  47089   Leif Gustafsson Säterbygdens OK 11:34
  43057   Thom Sandvik Avesta OK 11:36
  29788   Per-Olov Sjöström Västerås SOK 11:38


H55    3130 meter    24 anmälda    1    
Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  240259   Kurt Eriksson Vandrarringen 11:33
  262176   Ove Åberg Storviks IF 11:35
  43109   Roger Engstedt Dalaportens OL 11:37
  306723   Roger Malmgren Surahammars SOK 11:39
  36307   Lars Dahlström Västerbergslagens OL 11:41
  264006   Anders Lindgren Österfärnebo IF 11:43
  42931   Ove Larsson Kvarnsvedens GOIF OK 11:45
  39666   Lars Jakobsson Västerås SOK 11:47
  37268   Jan-Erik Hellgren Norbergs OK 11:49
  302800   Jörgen Hellberg Täby OK 11:51
  27339   Roland Berg Säterbygdens OK 11:53
  510104   Stig Johansson Helsingborgs SOK 11:55
  355634   Ingvar Björk Österfärnebo IF 11:57
  918949   Lennart Lundgren Avesta OK 11:59
  27316   Bengt Hansson Säterbygdens OK 12:01
  261408   Hans-Erik Lang Västerbergslagens OL 12:03
  262693   Lasse Kokkonen Långshyttans AIK OK 12:05
  27191   Ulf Kjellin OK Hedströmmen 12:07
  510716   Karl-Erik Andersson IFK Moras OK 12:09
  36328   Kenneth Wåhlberg OK Kåre 12:11
  37144   Johan Källman Norbergs OK 12:13
  42552   Göran Ryman Grycksbo IF OK 12:15
  302521   Gunnar Munktelius Surahammars SOK 12:17
  248996   Bernt Åström Västerås SOK 12:19


H55 M    2650 meter    4 anmälda    1    
Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  33873   Bo Danmo Domnarvets GOIF  
  33871   Göran Söderström Domnarvets GOIF  
  36985   Lars-Olov Johansson Västerbergslagens OL  
  43110   Leif Björkman Dalaportens OL  


H60    2980 meter    19 anmälda    1    
Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  39252   Anders Millinger Västerås SOK 11:47
  214398   Erik Johansson Avesta OK 11:49
  18941   Jan Rehdin Köping-Kolsva OK 11:51
  37236   Östen Andersson Västerbergslagens OL 11:53
  42301   Sven-Olof Asp Leksands OK 11:55
  43117   Anders Eriksson Rembo IK 11:57
  19204   Jan Bojling Solna OK 11:59
  39149   Hans Malmkvist Västerås SOK 12:01
  37335   Paul-Erik Glasberg Västerbergslagens OL 12:03
  14859   Hans Grudd Stora Tuna OK 12:05
  304935   Leif Mathisen Eskilstuna OL 12:07
  403103   Leif Eriksson Heby Allmänna IF 12:09
  39965   Rune Vikman Västerås SOK 12:11
  43125   Hans Käck Dalaportens OL 12:13
  11217   Karl-åke Larsson OK Enen Enköping 12:15
  43484   Lars Håkansson Dalaportens OL 12:17
  12055   Lars Johansson Hägersta GF 12:19
  258660   Tommy Persson Hallstahammars OK 12:21
  39555   Lars-Olof Lundström Västerås SOK 12:23


H65    2980 meter    25 anmälda    1    
Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  18574   Bengt Andersson OK Skogsfalken 11:26
  18445   Lars Kjellman Vandrarringen 11:28
  259099   Folke Lindblom Heby Allmänna IF 11:30
  25310   Karl-Gustav Klemets Hallstahammars OK 11:32
  27342   Sigurd Olsson Säterbygdens OK 11:34
  30431   Karl Johansson IFK Hedemora OK 11:36
  33805   Jan-Olof Hedberg Gagnefs OK 11:38
  39641   Hans Andersson Västerås SOK 11:40
  14872   Hans Kruskopf Stora Tuna OK 11:42
  27186   Ragnar Eriksson OK Hedströmmen 11:44
  43155   Stig-Olof Ståhl Avesta OK 11:46
  41600   Mats Andersson Stora Skedvi IK SOFF 11:48
  27327   Bore Nyberg Säterbygdens OK 11:50
  10265   Sven Gustav Dahlberg IK Jarl Rättvik 11:52
  262320   Per Haeppling Västerås SOK 11:54
  44511   Olle Johansson IFK Hedemora OK 11:56
  590308   Einar Berglund Rembo IK 11:58
  262601   Rolf Bjärud Västerbergslagens OL 12:00
  343568   Hans Lindqvist OK Hedströmmen 12:02
  12053   Börje Gustavsson Hägersta GF 12:04
  37412   Stig Karlsson Korsnäs IF OK 12:06
  27301   P-G Jansson Säterbygdens OK 12:08
  30452   Jan Johansson IFK Hedemora OK 12:10
  260647   Lars-B Larsson OK Tyr 12:12
  245953   Bengt Andersson Österfärnebo IF 12:14


H70    2980 meter    23 anmälda    1    
Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  42913   Göran Grundén Kvarnsvedens GOIF OK 10:59
  38893   Göran Ekebjär OK Kåre 11:01
  409866   Kuno Österlund Västerås SOK 11:03
  27188   Karl-Axel Stjernström OK Hedströmmen 11:05
  229768   Bo Karlsson Köping-Kolsva OK 11:07
  403988   Lennart Karlén Västerås SOK 11:09
  261564   Janne Månsson Leksands OK 11:11
  25319   Rune Sandberg Hallstahammars OK 11:13
  355042   P - O Eriksson OK Hammaren 11:15
  37137   Torsten Löfgren Karlsbyhedens IK 11:17
  38359   Bengt Johansson Västerås SOK 11:19
  306991   Åke Sundberg Fagersta OK 11:21
  264363   Alvar Jönsson Hofors OK 11:23
  259080   Eddy Lundqvist Heby Allmänna IF 11:25
  217156   Ulf Bolinder Västerås SOK 11:27
  25076   Rolf Westberg SK Trim/Virsbo 11:29
  623000   Egon Lundquist Norbergs OK 11:31
  39513   Gunnar Ivansson Västerås SOK 11:33
  18773   Stig Berggren Årsunda IF 11:35
  38169   Lars Ahlström Västerås SOK 11:37
  25095   Karl-Henrik Lovang Västerbergslagens OL 11:39
  36386   Hans Mårtensson Dalaportens OL 11:41
  13944   John Berglund Alfta-Ösa OK 11:43


H75    2080 meter    11 anmälda    1    
Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  36376   Bo Sandberg IK Jarl Rättvik 11:24
  18940   Göthe Olsson Köping-Kolsva OK 11:26
  43049   Ivar Gustafsson Dalaportens OL 11:28
  341378   Henry Snellman IK Falken 11:30
  228042   Gunnar Eriksson Vandrarringen 11:32
  14880   Ingvar Lundström Stora Tuna OK 11:34
  205298   Bengt Johansson Rembo IK 11:36
  28871   Hans Eric Robertson OK Kåre 11:38
  15600   Nils-Gunnar Karlsson Köping-Kolsva OK 11:40
  39755   Sigge Gustafsson Dalaportens OL 11:42
  39631   Stig Gurås Västerås SOK 11:44


H80    2080 meter    11 anmälda    1    
Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  30429   Anders Linder IFK Hedemora OK 10:56
  43463   Gösta Magnusson IFK Hedemora OK 10:58
  36699   Thorwald Jansson Västerbergslagens OL 11:00
  26945   Rune Mases Leksands OK 11:02
  39789   Sven Wåhlberg OK Kåre 11:04
  205492   Ragnar Hasselquist Hallstahammars OK 11:06
  217186   Malte Karlsson Västerås SOK 11:08
  37090   Folke Ernstsson Västerbergslagens OL 11:10
  10676   Olle Åkerlund IK Jarl Rättvik 11:12
  506958   Lars-Erik Jernström Norbergs OK 11:14
  37274   Sven Andersson Avesta OK 11:16


INSK    1820 meter    8 anmälda    1    
Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  341376   Agnes Källström Sala OK  
  362581   Andreas Näslund Västerås SOK  
  43709   Elin Lindblad OK Djerf  
  344104   Elsa Kärnsund Sala OK  
  364817   Greta Wetterberg Sala OK  
  42940   Julia Lundmark Kvarnsvedens GOIF OK  
  225364   Marcus Lindberg Sala OK  
  343506   Shanti Söderström Sala OK  


U1    1820 meter    7 anmälda    1    
Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  239850   Alfons Berggren Surahammars SOK  
  344018   Alva Karlsson Avesta OK  
  256698   Cornelia Lundén Avesta OK  
  343119   Erik Pettersson Surahammars SOK  
  226332   Jakob Norgren OK Triangeln  
  249554   Petter Hagberg Avesta OK  
  709000   Tindra Jernström Avesta OK  


U2    1950 meter    14 anmälda    1    
Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  227199   Adam Hahne Insjöns IF OK  
  33798   Anna Brännström Kvarnsvedens GOIF OK  
  402745   Elsa Leonardsson OK Triangeln  
  229479   Emil Arvidsson Säterbygdens OK  
  343761   Erik Helmersson Vandrarringen  
  249510   Johan Hagberg Avesta OK  
  244825   Johannes Öhgren Karlsbyhedens IK  
  245106   Kristin Andersson Bjursås OK  
  364801   Linnea Östlund Kvarnsvedens GOIF OK  
  347386   Magdalena Mosslind Vandrarringen  
  347416   Maja Mosslind Vandrarringen  
  225178   Oscar Leonardsson OK Triangeln  
  421735   Rickard Bemm Nynäshamns OK  
  990820   Rikard Bergström Kvarnsvedens GOIF OK  


U3    2570 meter    4 anmälda    1    
Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  47064   Amanda Östlund Kvarnsvedens GOIF OK  
  364806   Hanna Myrehed Västerås SOK  
  209851   Oscar Sjöberg Västerbergslagens OL  
  249546   Rasmus Strömberg Avesta OK  


U4    2650 meter    3 anmälda    1    
Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  209677   Daniel Söderberg Köping-Kolsva OK  
  343094   Elin Pettersson Surahammars SOK  
  347467   Josefin Rost Västerås SOK  


Ö1    1950 meter    1 anmäld    1    
Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  259289   Ylva Gustavsson Köping-Kolsva OK  


Ö5    3750 meter    1 anmäld    1    
Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  341522   Magnus Lindberg Vandrarringen  


Skapad 2008-04-10 09:46:52 med OLA version 3.5.1