VPT 4, Klassresultatlista

2010-05-18


D10 1270 meter 6 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Shanti SöderströmSala OK9:420:00
2Agnes KällströmSala OK9:520:10
3Katja DalénSala OK10:040:22
4Andrea LamprechtKöping-Kolsva OK12:082:26
5Emilia WindahlKöping-Kolsva OK12:513:09
6Elsa RosénSala OK18:549:12

D12 1360 meter 11 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Mirjam DalénSala OK6:130:00
2Elvira DanielssonKöping-Kolsva OK7:531:40
3Rebecka StafströmKöping-Kolsva OK8:192:06
4Hanna SundströmVästerås SOK8:452:32
5Maja MosslindVandrarringen9:273:14
6Linnéa RosénSala OK10:584:45
7Elin DahlinKöping-Kolsva OK11:135:00
8Alexandra JonssonVandrarringen11:345:21
9Alva LamprechtKöping-Kolsva OK11:465:33
10Greta WetterbergSala OK19:4513:32
Therese JohanssonVästerås SOKEj start

D14 1470 meter 12 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Melina CarlssonKöping-Kolsva OK7:510:00
2Rebecca MårtenssonKöping-Kolsva OK8:200:29
3Sandra NäslundVästerås SOK8:410:50
4Emma HelmerssonVandrarringen8:500:59
5Jenny LindbergVandrarringen8:571:06
6Clara LundbergVästerås SOK9:351:44
7Sara HamreforsVästerås SOK9:451:54
8Lovisa JonssonHallstahammars OK10:152:24
9Magdalena MosslindVandrarringen10:573:06
10Sanne RolénOK Hedströmmen11:383:47
11Linnea LindelöfSala OK12:134:22
12Elisabet FjellanderSala OK13:175:26

D16 1560 meter 11 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Åsa RambergHallstahammars OK9:100:00
2Ida KärnsundSala OK9:200:10
3Nina AnderssonKöping-Kolsva OK9:550:45
4Teresa StafströmKöping-Kolsva OK10:030:53
5Amanda ElmertoftNorbergs OK10:531:43
6Ida WenngrenNorbergs OK11:252:15
7Sara AnderssonNorbergs OK11:592:49
8Andrea AnderssonKöping-Kolsva OK12:483:38
9Maria AldénSala OK13:174:07
10Sofia FischerVästerås SOK14:415:31
Sofia PerssonKöping-Kolsva OKEj godk.

D20 1780 meter 2 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Martina KarlssonNorbergs OK12:100:00
2Sabina HedlundKöping-Kolsva OK13:000:50

H10 1270 meter 18 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Sixten TörnqvistVästerås SOK7:230:00
2Erik HelmerssonVandrarringen7:330:10
3Hannes HenrikssonVästerås SOK7:460:23
4Markus ÖsterlundVästerås SOK8:050:42
5Axel AnderssonNorbergs OK8:090:46
6Pontus LindgrenVästerås SOK8:361:13
7Andreas NäslundVästerås SOK8:511:28
8Melvin WrangskogVästerås SOK9:001:37
9Oskar NilssonVästerås SOK9:221:59
10Richard MårtenssonKöping-Kolsva OK10:263:03
11Samuel JonssonHallstahammars OK11:153:52
12Sigge NilssonSala OK12:034:40
13Alfons BerggrenSurahammars SOK13:406:17
14Adam AnderssonHallstahammars OK14:186:55
15Mattias TidströmVästerås SOK18:2711:04
Kalle KjellbergVästerås SOKEj godk.
Viktor WallströmVästerås SOKEj start
Ludvig AhlinVästerås SOKEj start

H12 1360 meter 14 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Anton KällströmSala OK6:320:00
2Alfred LönnVandrarringen6:570:25
3Dan ÖsterlundVästerås SOK7:441:12
4Rasmus MöllerArboga OK7:471:15
5Adam WestmanSala OK8:011:29
6Håkan RambergHallstahammars OK8:452:13
7Isak WadmanVästerås SOK9:162:44
8Stan SpieringsOK Hedströmmen10:073:35
9Albin BerggrenSurahammars SOK10:213:49
10Joel ÅsbergVandrarringen10:524:20
11Rens van LoenhoutOK Hedströmmen11:294:57
12Robin BergstrandNorbergs OK13:306:58
13Pontus LiljebrandSK Trim/Virsbo25:5519:23
John NorrbomSala OKEj godk.

H14 1620 meter 23 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Samuel HedlundKöping-Kolsva OK7:380:00
2August MikaelssonVästerås SOK7:470:09
3Isak SöderströmSala OK8:090:31
4Albin Larsson ForsbergVästerås SOK8:581:20
5Axel LimbäckVästerås SOK9:071:29
6Oscar BjörneklettVästerås SOK9:201:42
7Henrik KälvegrenVästerås SOK9:241:46
8Martin NorrbomSala OK9:412:03
9John GunnarssonSurahammars SOK10:182:40
10Ludvig LarsendahlVästerås SOK11:083:30
11Oliver MårdSurahammars SOK11:514:13
12Simon ÖsterlundVästerås SOK11:524:14
13Pontus HagmanVästerås SOK12:104:32
14William NordlanderSurahammars SOK14:206:42
15Jesper IsaksonVästerås SOK14:517:13
16Christoffer HagmanVästerås SOK15:017:23
17Benjamin SahlinArboga OK15:037:25
18Erik AldénSala OK15:277:49
19Jonathan JonssonVandrarringen17:5810:20
Jacob TorstenssonVästerås SOKEj godk.
Andreas SundströmVästerås SOKEj godk.
Gustav LundhSurahammars SOKEj start
Adam LundhSurahammars SOKEj start

H16 1680 meter 7 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Kasper WestmanVästerås SOK7:170:00
2Carl BomanVästerås SOK7:240:07
3Jacob AhlströmVästerås SOK9:011:44
4William KarlssonNorbergs OK10:102:53
5Alexander SahlinArboga OK12:455:28
Carl NäslundVästerås SOKEj godk.
David TorstenssonVästerås SOKEj start

H20 1920 meter 8 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Rasmus ElmertoftNorbergs OK7:430:00
2Janne SelkäläKöping-Kolsva OK8:340:51
3Fredrik UrbyVästerås SOK9:161:33
4Rikard WadmanVästerås SOK9:221:39
5Joakim WestesonHallstahammars OK11:203:37
6Jan-Rune QvickSK Trim/Virsbo13:055:22
Erik RambergHallstahammars OKEj godk.
Hampus WestmanVästerås SOKEj start

INSK 1280 meter 37 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
Alice HelmerssonVandrarringenGodkänd
Alice ThornellVästerås SOKGodkänd
Alma GrusellOK HedströmmenGodkänd
Benjamin FjellanderSala OKGodkänd
Boze AliSala OKGodkänd
Cornelia ÅsbergVandrarringenGodkänd
Edvin BerggrenSurahammars SOKGodkänd
Elin LindbergVandrarringenGodkänd
Elsa KärnsundSala OKGodkänd
Emelie JohanssonVästerås SOKGodkänd
Emil AhlströmVästerås SOKGodkänd
Felix IsaksonVästerås SOKGodkänd
Filip NorrbomSala OKGodkänd
Frida AnderssonNorbergs OKGodkänd
Gustav JonssonHallstahammars OKGodkänd
Ida HolmströmOK HedströmmenGodkänd
Ida LarssonVästerås SOKGodkänd
Iris van LoenhoutOK HedströmmenGodkänd
Isabella JonssonVandrarringenGodkänd
Josua KärnsundSala OKGodkänd
Kristina LindgrenVästerås SOKGodkänd
Lova LindkvistOK HedströmmenGodkänd
Ludvig HaslerSurahammars SOKGodkänd
Lukas AnderssonSurahammars SOKGodkänd
Maja AhlströmVästerås SOKGodkänd
Markus AnderssonSurahammars SOKGodkänd
Robin SöderkvistSala OKGodkänd
Sandra SöderkvistSala OKGodkänd
Stefan FjellanderSala OKGodkänd
Thilda IsaksonVästerås SOKGodkänd
William Hedberg LarssonSala OKGodkänd
Rebecka HaslerSurahammars SOKEj godk.
Nora RolénOK HedströmmenEj godk.
Moa GäfvertOK HedströmmenEj start
Axel GrusellOK HedströmmenEj start
Dennis BergstenKöping-Kolsva OKEj start
Alva WallströmVästerås SOKEj start


Skapad 2010-05-18 20:57:40 med OLA version 4.1.4